Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Skoki narciarskie. Zobacz ponad 40 tys. fanów na konkursie PŚ w Zakopanem w 1990 r.

30 lat temu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbył się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, który wygrał Jens Weissflog z NRD. Na trybunach pojawiło się ponad 40 tys. kibiców, pomimo że zawody odbyły się w środę o godz. 11.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Wielka Krokiew w Zakopanem W tle kibice Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Wielka Krokiew w Zakopanem. W tle kibice

"Puchar Świata w Zakopanem w 1990 roku. Konkurs rozgrywany w środę o 11:00. Wokół Wielkiej Krokwi zgromadziło się ponad 40 tysięcy kibiców - więcej niż w każdym z konkursów rozgrywanego kilkanaście dni wcześniej TCS" - napisał na Twitterze Adam Bucholz z portalu skijumping.pl.

Dziennikarz zamieścił na portalu społecznościowym screen z relacji telewizyjnej z konkursu sprzed 30 lat, na którym widzimy tłumy kibiców. 17 stycznia 1990 r. polskim fanom narciarstwa nie przeszkadzała nietypowa pora zawodów.

W noc poprzedzającą rywalizację skoczków nad Wielką Krokwią padał ulewny deszcz. Istniało ryzyko, że śnieg na skoczni zostanie rozmyty i konkurs nie odbędzie się.

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Dawid Kubacki najlepszym zawodnikiem w 2020 r. >>

"Zakopiański COS musiał rozpocząć akcję ratunkową. 25-osobowa ekipa pod wodzą Waldemara Wolwowicza pracowała niemal bez przerwy od godziny 19 we wtorek do godziny 11 następnego dnia. W ruch poszły koparki i ciężarówki, które zwoziły na obiekt śnieg zmagazynowany pod Nosalem i Średnią Krokwią. 17 uczestników akcji w ogóle nie zmrużyło oka tej nocy, ale ich wysiłek nie poszedł na marne. Wielka Krokiew była idealnie przygotowana do pucharowego konkursu" - pisał skijumping.pl w 2014 r. w artykule "Organizacyjny sukces, sportowa klapa - Zakopane 1990".

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Michal Doleżal ma problem. Brakuje czwartego do drużyny >>

PŚ 1990 w Zakopanem wygrał Jens Weissflog z NRD, który wyprzedził Andreasa Feldera z Austrii i Ole Gunnara Fidjestoela z Norwegii. Najlepszy z Polaków, Zbigniew Klimowski, zajął dopiero 40. miejsce.

ZOBACZ WIDEO: Wielki problem polskich skoków narciarskich. "Poza liderami nie ma już nikogo"

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×