Skoki narciarskie. Puchar Świata Sapporo 2020. Ryoyu Kobayashi zabrał głos na temat swoich problemów

Ryoyu Kobayashi stanął na podium w drugim konkursie Pucharu Świata w Sapporo. Japończyk nie jest usatysfakcjonowany swoją formą.

Piotr Szarwark
Ryoyu Kobayashi Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
To był umiarkowanie udany weekend dla Ryoyu Kobayashiego. Japończyk prowadził na półmetku pierwszego konkursu w Sapporo, ale w finale trafił na trudne warunki i ostatecznie zajął 15. miejsce. Na podium stanął za to dzień później, kiedy to ustąpił tylko Stefanowi Kraftowi i Stephanowi Leyhe.

- Powinienem być szczęśliwy, ponieważ oddałem dwa dobre skoki w trudnych warunkach, ale nie jestem w pełni usatysfakcjonowany - mówił po konkursie.

Kobayashi bardzo dobrze wszedł w sezon 2019/20. W pierwszych dziewięciu zawodach zajmował miejsca w czołowej szóste, dzięki czemu znalazł się na pozycji lidera Pucharu Świata. Później nadeszła jednak obniżka formy, która spowodowała, że Japończyk aktualnie klasyfikowany jest na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu.

- Moja forma nie jest idealna. Nie jestem zadowolony z mojej techniki, a także z uzyskiwanych prędkości najazdowych. Bardzo trudno będzie się dostać na szczyt klasyfikacji Pucharu Świata, ale będę walczył dalej - zapowiedział.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się 8 i 9 lutego w Willingen. Zawodnicy przy okazji rywalizować będą w cyklu Willingen-Five, w którym to premią dla najlepszego skoczka będzie 25 tysięcy euro. Kobayashi wywalczył taką premię w bliźniaczym cyklu w Titisee-Neustadt.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy uważasz, że Ryoyu Kobayashi zakończy sezon w czołowej trójce klasyfikacji Pucharu Świata?