KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Szymon Łożyński: Jury przeszło samych siebie. Takiego cyrku w skokach jeszcze nie widzieliśmy (komentarz)

Prognozy były niekorzystne, wiatr wiał, ale jury zachowywało się jakby było mądrzejsze od wszystkich. W końcu powiedzieli "dość". O jakieś trzy godziny za późno. W Willingen skompromitowali się na całej linii. Nie ma nic na ich usprawiedliwienie.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Walter Hofer Getty Images / Na zdjęciu: Walter Hofer
Wydawało się, że w skokach narciarskich widzieliśmy już wszystko. Były kabarety z przelicznikami za wiatr, nieudolne ustawianie rozbiegów, przeciąganie w nieskończoność loteryjnych konkursów. Piątkowe wydarzenia w Willingen przebiły jednak wszystko. Zakpiono sobie przede wszystkim ze skoczków.

Niekorzystne prognozy dla Willingen były już znane od kilku dni. Silniejszy wiatr miał zacząć się w piątek. Organizatorzy mieli nadzieję, że wczesnym popołudniem będzie wiało mniej niż wieczorem. Dlatego treningi i kwalifikacje przeniesiono na wcześniejsze godziny.

Czytaj także: Willingen Five zwykle szczęśliwe dla Polaków. Czas podtrzymać tradycje

Nic to jednak nie dało. W Willingen wiało. Treningu o planowanej 13:00 nie rozpoczęto. Jury zamiast poczekać pół, maksymalnie godzinę, zafundowało skoczkom żenujące przedstawienie. Ponad cztery godziny trwał trening, w którym skoki oddało zaledwie 36 skoczków. Ostatecznie serie i późniejsze kwalifikacje odwołano. Trzeba to było jednak zrobić trzy godziny wcześniej!

ZOBACZ WIDEO: Czekają nas chude lata w polskich skokach narciarskich? "Brakuje całej generacji. Nie ma następców"

Organizatorzy i jury zachowują się jakby Puchar Świata był ich prywatnym cyrkiem. Nie liczą się w ogóle z zawodnikami. Nie ważne, że ci bez sensu musieli spędzić ponad 4 godziny na skoczni, by oddać chociaż jeden skok. Bo przecież trening trzeba rozegrać, by później łatwiej było w kolejnych dniach z programem zawodów. Nie liczy się fakt, że warunki są trudne i skoczkowie nie są zainteresowani skakaniem przy takim wietrze.

Czytaj także: Stefan Horngacher wskazał różnice między Polską i Niemcami. "To duża wada dla młodych zawodników"

Jedynym rozsądnym wyjście było w piątek odwołanie wszystkich serii po około godzinie oczekiwania. Tak się nie stało. Niestety nie po raz pierwszy i co gorsza nie ostatni jury zafundowało taki żenujący spektakl. To była antyreklama skoków.

Podobny scenariusz może być w sobotę i niedzielę. W te dwa dni warunki wietrzne w Willingen także mają być trudne. Plan na sobotę zakłada o 14:00 trening, o 15:00 kwalifikacje i o 16:00 pierwszą serię konkursu. To może być długi wieczór ze skokami... Transmisja od 16:00 w TVP 1, TVP Sport, Eurosporcie 1 i na WP Pilot.

Szymon Łożyński

Jury i organizatorzy zawodów w Willingen skompromitowali się w piątek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (34)
Zobacz więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×