Skoki narciarskie. Kinga Rajda i Joanna Szwab wygrały mistrzostwa Polski

Kinga Rajda i Joanna Szwab wygrały ex aequo mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na normalnym obiekcie w Szczyrku. Zaprezentowało się 10 zawodniczek.

Piotr Ziemka
Kinga Rajda Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Kinga Rajda
Po pierwszej rundzie prowadziła Kinga Rajda. Szósta zawodniczka konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie uzyskała najdłuższą odległość - wylądowała na 96. metrze skoczni w Szczyrku (K95, HS104). Na półmetku zawodniczka z LZS Sokół Szczyrk miała o 5 punktów więcej niż będąca na drugiej pozycji Joanna Szwab. Z kolei w drugiej serii to reprezentantka AZS Zakopane uzyskała 5 "oczek" więcej od Rajdy. W tej sytuacji na pierwszej pozycji znalazły się wspólnie dwie skoczkinie.

Trzecie wyniki w obu częściach rywalizacji miała Anna Twardosz. Czwarta była Wiktoria Przybyła, piąta Nicole Konderla, a szósta urodzona w 2006 roku Sara Tajner - najmłodsza uczestniczka konkursu, córka Tomisława Tajnera. Na siódmej pozycji została sklasyfikowana pierwsza triumfatorka mistrzostw Polski w skokach narciarskich kobiet - Magdalena Pałasz. Ósmą lokatę zajęła Marcelina Bełtowska, dziewiątą Wiktoria Polanowska, a dziesiątą Róża Pawlikowska.

Delegatem technicznym konkursu był Tomasz Pochwała, a funkcję kierownika zawodów pełnił Jerzy Poloczek. Skoki oceniali: Kazimierz Długopolski, Marek Siderek, Jarosław Poloczek, Fabian Malik i Edward Przybyła.