Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Clemens Leitner najlepszy w Lahti. Paweł Wąsek w "10"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Paweł Wąsek

Clemens Leitner odniósł zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego na skoczni Salpausselka w Lahti. Austriak zanotował swój czwarty triumf obecnej zimy. Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek, zajął 9. miejsce.

Na półmetku zmagań w Lahti liderem był Lovro Kos. Słoweniec miał zaledwie 0,7 pkt przewagi nad drugim Janem Hoerlem i 2,8 pkt nad Clemensem Leitnerem. W finałowej serii doszło do przetasowań na czołowych pozycjach. Jako jedyny 130 metrów (131) przekroczył Leitner i to on ukończył zawody na pierwszej pozycji.

Szczebelek niżej spadł Kos, dla którego to najlepszy rezultat w karierze. Podium uzupełnił czwarty na półmetku, Bor Pavlovcic.

Najlepszym z reprezentantów Polski podczas rywalizacji na Salpausselce był Paweł Wąsek, który zajął 9. miejsce. 14. był Stefan Hula, a 17. Andrzej Stękała. Sztuka awansu do "30" nie powiodła się jedynie Arkadiuszowi Jojko (37. miejsce).