Skoki narciarskie. Michal Doleżal: Myślę, że to był udany sezon

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michal Doleżal
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michal Doleżal
zdjęcie autora artykułu

Trener polskich skoczków narciarskich, Michal Doleżal, podsumował sezon 2019/20. - Dawid miał życiowy sezon. Kamil wygrał trzykrotnie, a Piotr raz - mówi Czech.

Decyzją FIS sezon 2019/20 w skokach narciarskich został zakończony już w Trondheim - w trakcie Raw Air. Powodem było rozprzestrzenianie się koronawirusa w Europie. Michal Doleżal w rozmowie z portalem skijumping dokonał oceny swojego pierwszego sezonu w roli głównego trenera Biało-Czerwonych.

- Jeżeli mam na szybko podsumować ten sezon, to myślę, że był on udany. Nie w stu procentach jak byśmy tego chcieli, bo na pewno stać było nas na więcej. Dawid (Kubacki - przyp. red.) miał życiowy sezon. Kamil (Stoch - przyp. red.) wygrał trzykrotnie, a Piotr (Żyła - przy. red.) raz - przyznał czeski szkoleniowiec.

Trener Polaków podkreślił, że pozostał jednak niedosyt, ponieważ poza trójką naszych liderów żaden z młodszych zawodników nie osiągnął zadowalających wyników. Dlatego celem na przyszły rok będzie zmobilizowanie pozostałych skoczków kadry.

42-letni Doleżal zapowiedział, że przed nowym sezonem dokona zmian w systemie treningowym. Ma też nadzieję, że będzie mógł kontynuować pracę z obecnym sztabem szkoleniowym. - Ten pierwszy rok pracy nie był z pewnością lekki, musiałem się adaptować do nowej roli. Ważny jest także sztab. Trener sam nic nie zrobi - podsumował.

W klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20 Kubacki był 4., Stoch 5., a Żyła 11. W Pucharze Narodów Polska zajęła 4. miejsce za Niemcami, Austrią i Norwegią.

Zobacz: Skoki narciarskie. Stephan Leyhe przeszedł operację Skoki narciarskie. Koniec sezonu. Stefan Kraft z Kryształową Kulą. Niemcy najlepsi w Pucharze Narodów

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło artykułu: