KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skoki narciarskie. FIS czeka z decyzją ws. Letniego Grand Prix w Wiśle

Na 22-23 sierpnia zaplanowane są zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Międzynarodowa Federacja Narciarska wciąż nie podjęła decyzji o tym, czy konkursy się odbędą. Zależne jest to od sytuacji epidemicznej.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
skocznia narciarska w Wiśle z kibicami WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska w Wiśle z kibicami
W zatwierdzonym przez FIS terminarzu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich konkursy w Wiśle zaplanowane są na 22-23 sierpnia. Jednak ich rozegranie nie jest pewne. Do 10 czerwca Międzynarodowa Federacja Narciarska miała potwierdzić decyzję ws. organizacji konkursów w Polsce lub ewentualnie je przełożyć na wrzesień.

Jednak jak informuje portal skijumping.pl, decyzja zapadnie 6 lipca. Organizatorzy konkursów w Wiśle muszą do tego czasu potwierdzić gotowość do organizacji imprezy. To, czy zawody na skoczni im. Adama Małysza odbędą się we wcześniej zaplanowanym terminie, zależne jest od sytuacji epidemicznej w kraju, a w szczególności w województwie śląskim.

Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego - organizatora zawodów - Andrzej Wąsowicz w rozmowie z PAP przyznał, że jeśli w sierpniu nie będzie możliwości przeprowadzenia konkursów z udziałem kibiców, to będzie chciał, by zostały one przełożone na wrzesień.

W województwie śląskim jest najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W całym kraju wykryto już 27 560 zakażeń, z czego 10 102 w tym województwie.

Czytaj także:
Biegi narciarskie. Norweski mistrz bez dofinansowania. Uznano, że ma wystarczająco pieniędzy
Skoki narciarskie. Pierwsza dyskwalifikacja za doping od 10 lat. Rosyjska zawodniczka zawieszona

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Simon nie wierzy w reżim sanitarny na stadionach. "Życzę powodzenia temu, kto będzie miał nad tym zapanować"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Zdrowie jest najważniejsze. Obyśmy zdrowi byli! Koronawirus to nie to, co niedźwiedź lub mała myszka ;)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×