Skoki narciarskie. Utalentowana 21-latka kończy karierę. Wszystko przez kontuzje

Gianina Ernst zdecydowała się zakończyć profesjonalną karierę. Najmłodsza uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi w ostatnich latach miała wielkie problemy z kolanami.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Gianina Ernst PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Gianina Ernst
Po dwóch poważnych kontuzjach Gianina Ernst nie ma zamiaru wracać do skoków narciarskich. Szwajcarka, która od czerwca 2013 r. reprezentowała Niemcy, jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek w historii dyscypliny.

W Pucharze Świata zadebiutowała już jako 14-latka. W grudniu 2013 r. w Lillehammer od razu zajęła drugie miejsce. Było to jednak jej jedyne podium w karierze w zawodach rangi Pucharu Świata.

Kilka miesięcy później pojechała z kadrą Niemiec do Soczi, stając się najmłodszą uczestniczką zimowych igrzysk olimpijskich w 2014 roku. W konkursie indywidualnym zajęła 28. miejsce.

- Gianina Ernst przez wiele lat była integralną częścią reprezentacji narodowej. Dwie poważne kontuzje kolana z rzędu spowolniły jej rozwój - powiedział Sepp Buchner, dyrektor sportowy ds. niemieckich skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

W czasie kariery Ernst zdobyła 6 medali krajowych mistrzostw. Jako Szwajcarka sięgnęła po srebro i brąz, z kolei w Niemczech wywalczyła po 2 srebrne i brązowe krążki. Największe sukcesy osiągała w mistrzostwach świata juniorów - zdobyła 2 złote medale w konkursie drużynowym i 2 srebrne w drużynie mieszanej.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)