Skoki. Jakub Wolny drugi w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo, Maciej Kot tuż za podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Expa/Newspix.pl /  EXPA/ JFK  / Na zdjęciu: Jakub Wolny
Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Jakub Wolny

Jakub Wolny zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo. Wygrał Jan Hoerl. Tuż za podium znalazł się Maciej Kot.

W serii próbnej najlepiej spisał się Stefan Hula. W rundzie konkursowej 34-letni zawodnik miał jednak 32. wynik i nie zakwalifikował się do następnej odsłony rywalizacji. Inni Polacy uczestniczący w tym konkursie znaleźli się w czołowej dwudziestce.

W pierwszej części rywalizacji zdecydowanie najlepszy okazał się Jan Hoerl. Austriak uzyskał na Rukatunturi (HS 142) 137,5 metra i 148,2 punktu, podczas gdy zajmujący drugą lokatę reprezentant gospodarzy Eetu Nousiainen zdobył 134 "oczka". Tylko punkt straty do Fina na półmetku miał będący na trzeciej pozycji Maciej Kot, a 1,1 - czwarty Jakub Wolny.

Hoerl w finałowej rundzie znowu skoczył najdalej - to dla niego pierwszy wygrany konkurs Pucharu Kontynentalnego. Wolny awansował na drugi stopień podium - wyprzedził Nousiainena o sześć dziesiątych punktu. Kot zajął czwartą lokatę. Z dziewiątej pozycji na szóstą przesunął się Paweł Wąsek. Dwudziesty był Tomasz Pilch.

Skakało 48 zawodników. Podczas pierwszej rundy wszyscy startowali z siedemnastej belki. Przed rozpoczęciem drugiej serii podwyższono rozbieg o jeden stopień.

Wolny poprzednio znalazł się w czołowej trójce konkursu Pucharu Kontynentalnego 25 lutego 2018 roku, gdy również zajął drugą lokatę - w Klingenthal. Dzień wcześniej stanął tam na trzecim stopniu podium.