PK: Jakub Wolny najlepszy w Engelbergu! Bardzo dobra postawa Polaków

Jakub Wolny triumfował w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbyły się w Engelbergu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też pozostali reprezentanci Polski.

PS
Jakub Wolny Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Jakub Wolny
Jakub Wolny bardzo dobrze spisywał się podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Ruce, co było optymistycznym prognostykiem przed konkursami w Engelbergu. Reprezentant Polski na półmetku niedzielnych zmagań zajmował szóste miejsce - po skoku na 127 metrów miał niewielką stratę do podium, ale od prowadzącego Maximiliana Steiner dzieliło go blisko 14 punktów.

W drugiej serii Wolny w fantastycznym stylu zaatakował podium - uzyskał aż 133,5 metra i czekał na odpowiedź rywali. Żaden z pozostałych pięciu nie był jednak w stanie przeskoczyć Polaka i to Wolny został triumfatorem pierwszego z dwóch konkursów.

Drugie miejsce zajął ostatecznie Tilen Bartol (135 i 132 metry), a siódmy na półmetku Gregor Schlierenzauer w finale awansował na najniższy stopień podium (124,5 i 130 metrów).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Paweł Wąsek i Tomasz Pilch. Wąsek po skokach na 126 i 127,5 metra zajął dziewiątą lokatę, a Pilch zakończył rywalizację na 12. miejscu (124,5 oraz 129 metrów).

Punkty do klasyfikacji generalnej PK zdobyli również Stefan Hula i Jarosław Krzak. Weteran uzyskał 121,5 metra w pierwszej serii, a w drugiej wylądował o cztery metry dalej. Dało mu to 22. miejsce. Jarosław Krzak był natomiast 29. (118,5 oraz 100,5 metra).

Jedynym Polakiem, który zakończył zawody po pierwszej serii, był Arkadiusz Jojko. 104,5 metra dało mu dopiero 47. miejsce. Do finału nie awansował także Noriaki Kasai, który powrócił po długiej przerwie do rywalizacji. Japończyk zajął 32. lokatę.

Jakub Wolny po zwycięstwie awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Prowadzi Jan Hoerl, który po świetnym występie w Ruce otrzymał powołanie na Turniej Czterech Skoczni i był nieobecny w Engelbergu. W poniedziałek, w Szwajcarii, odbędzie się drugi konkurs PK.

AKTUALIZACJA: Po zakończeniu konkursu zdyskwalifikowany został Sondre Ringen, dzięki czemu Wąsek, Pilch, Hula i Krzak awansowali o jedno miejsce wyżej.