PK w Engelbergu. Dostał "Aniołka" jak Stoch i Żyła. Jakub Wolny pochwalił się trofeum

Jakub Wolny zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbyły się w Engelbergu. - Niestety, nie dali podium - napisał reprezentant Polski w mediach społecznościowych.

Piotr Bobakowski
Jakub Wolny Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Jakub Wolny
Jakub Wolny po skokach na odległość 127 i 133,5 m (nota 271,4 pkt.) nie dał szans rywalom i wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Reprezentant Polski wyprzedził Słoweńca Tilena Bartola (270,5 pkt.) i Austriaka Gregora Schlierenzauera (265,4 pkt.) - więcej TUTAJ.

Po zawodach 25-letni skoczek nie krył radości z powodu wygranej. Na swoim instagramowym koncie Wolny zamieścił kilka zdjęć z ceremonii wręczenia nagród. Jak się okazało, organizatorzy tym razem nie ustawili podium dla zwycięzców.

"1 miejsce! Niestety, nie dali podium. Ale dali fajnego Aniołka" - skomentował na portalu społecznościowym Wolny. Na jednym ze zdjęć widzimy naszego zawodnika, trzymającego w ręce trofeum.

"Aniołka" tydzień temu odebrali w Engelbergu również Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy w zawodach Pucharu Świata zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Oba konkursy wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który pozostaje liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

Zobacz:
Lekarz polskich skoczków dla WP SportoweFakty: Test Murańki wyszedł częściowo pozytywnie

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)