Tour de Ski. Federico Pellegrino oraz Linn Svahn najlepsi na rozpoczęcie cyklu. Tylko Maciej Staręga w czołowej "30"

Włoch Federico Pellegrino i Szwedka Linn Svahn okazali się najlepsi w sprincie stylem dowolnym, rozpoczynającym cykl Tour de Ski. W Val Muestair nie najlepiej spisali się Biało-Czerwoni. W czołowej "30" zmagania zakończył tylko Maciej Staręga.

Adrian Nuckowski
Maciej Staręga Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Rywalizacja kobiet zakończyła się sukcesem Linn Svahn, która już w kwalifikacjach pokazała znakomitą dyspozycję, przegrywając jedynie ze swoją rodaczką, Mają Dahlqvist. W bezpośredniej walce lepsza jednak okazała się Svahn, która w finałowym biegu wyprzedziła Amerykankę Jessikę Diggins oraz swoją rodaczkę Fridę Karlsson.

W czołowej "30" zabrakło reprezentantek Polski. Najlepsza z nich Weronika Kaleta była na 34. miejscu. Poniżej oczekiwań spisała się Monika Skinder (52. miejsce). Dwie pozycje niżej uplasowała się Izabela Marcisz.

54. Izabela Marcisz Polska

Wśród mężczyzn swoją dominację w sprincie stylem dowolnym potwierdził Federico Pellegrino. Włoch już po raz trzeci w tym sezonie wygrał tę konkurencję. Drugie miejsce zajął faworyt całego cyklu Tour de Ski, Aleksander Bolszunow. Podium uzupełnił Francuz Richard Jouve.

Punkty Pucharu Świata wywalczył Maciej Staręga. Polak zajął 5. miejsce w swoim biegu ćwierćfinałowym i został sklasyfikowany ostatecznie na 24. pozycji.