Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Chwile grozy w Lahti. Nawet Stoch je przeżył!

Zazwyczaj Lahti dobrze kojarzy się fanom skoków narciarskich. Nie zawsze jednak skocznia przynosiła wspaniałe emocje, gdyż czasami dochodziło na niej do niebezpiecznych sytuacji, o czym przekonał się m.in. Kamil Stoch.
Patryk Głowacki
Patryk Głowacki
Stoch i inni przeżywali w Lahti chwile grozy Materiały prasowe / TVP / Stoch i inni przeżywali w Lahti chwile grozy

Lahti to miejscowość szczególnie lubiana w polskim świecie skoków. Po trzy wygrane odnieśli tam Kamil Stoch i Adam Małysz. Ten drugi zdobył tam także swoje pierwsze mistrzostwo świata. Na dodatek w pamięci zapisuje się 2017 rok, gdyż podczas MŚ brąz zgarnął Piotr Żyła, natomiast Polska po raz pierwszy w historii została najlepszą drużyną globu.

Wspomniany Stoch nie zawsze jednak miał z Lahti tylko pozytywne emocje. Nawet podczas zwycięstwa w 2014 roku kibice na chwilę wstrzymali oddech. Polak poszybował w drugiej serii na odległość 134,5 metra. Imponujący skok zawodnik przypłacił jednak drobnym grymasem bólu, choć wtedy skończyło się na strachu.

Nic poważnego nie stało się zawodnikowi również w 2006 roku. Wtedy to ówczesny 18-latek reprezentował Polskę w konkursie drużynowym. Podczas drugiej próby popełnił on drobny błąd przy lądowaniu, skutkujący upadkiem. Trzykrotny mistrz olimpijski wstał jednak o własnych siłach, nie odnosząc żadnego poważnego urazu.

Groźniej wyglądały wypadki innych skoczków. Najświeższy z nich przytrafił się Andreasowi Stjernenowi. W 2019 roku podczas treningu Norweg tuż po wyjściu z progu stracił panowanie, przez co z impetem runął na zeskok. Zawodnik nie odniósł urazu fizycznego, lecz wypadek pozostawił ślad na psychice, dlatego Stjernen zrezygnował z konkursów w Planicy, kończąc karierę przed ostatnim weekendem w sezonie.

W latach dziewięćdziesiątych zdarzyły się jeszcze nieprzyjemne incydenty. Pierwszy z nich dotyczył Roberta Meglicia, który w 1994 roku w podobny sposób do Norwega "spotkał" się z bulą. Trzy lata później poważny wypadek padł udziałem Andreasa Goldbergera. Austriak nie miał tyle szczęścia co poprzednicy, doznając kontuzji ramienia, która wykluczyła go z dalszej części sezonu.

Czytaj także:
PŚ w Lahti. Sporo znaków zapytania. Najważniejszy dotyczy pogody
Sześć polskich zwycięstw w Lahti. Dwóch Biało-Czerwonych dominatorów

ZOBACZ WIDEO: Skoki. Kamil Stoch komentuje formę Stękały. "Życzę mu, żeby to trwało jak najdłużej"

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×