Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oberstdorf 2021. Austriacy złożyli protest po konkursie kobiet. "Nieuzasadniona decyzja"

Marita Kramer nie zdobyła medalu mistrzostw świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Austriacy czują się pokrzywdzeni, dlatego po zakończeniu zawodów złożyli protest.
PS
Marita Kramer PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Marita Kramer

Marita Kramer w pierwszej serii konkursu mistrzostw świata w Oberstdorfie na skoczni normalnej uzyskała aż 109 metrów (nowy kobiecy rekord obiektu) i była na najlepszej drodze do złotego medalu. W finale jednak uzyskała 98 metrów, a na dodatek miała problemy przy lądowaniu, co przełożyło się na niskie noty. Ostatecznie nie tylko nie sięgnęła po złoto, ale i zakończyła zmagania bez jakiegokolwiek medalu.

Kontrowersje wzbudził jednak fakt, że jury przed drugim skokiem Kramer obniżyło belkę - z 24. do 23., choć skoki poprzedzających zawodniczek nie były zbliżone choćby do rozmiaru skoczni. Właśnie z tego powodu Austriacy po zakończeniu konkursu złożyli protest. 

- Chodzi o to, że żadna z zawodniczek nie osiągnęła 95 proc. rozmiaru skoczni, a rozbieg i tak został skrócony - powiedział Mario Stecher, dyrektor sportowy austriackiego związku narciarskiego, cytowany przez portal skispringen.com. Wyjaśnił także, że jury powinno się spotkać w przypadku, gdy któraś z zawodniczek osiągnie 95 proc. rozmiaru skoczni, a to nie miało miejsca w drugiej serii. - Oznacza to, że konsultacja jury była zbędna, a skrócenie rozbiegu niepotrzebne - skwitował. 

Stecher nie liczy na to, że protest w jakikolwiek sposób wpłynie na wyniki. Ma jednak nadzieję, że dzięki niemu wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec osób, które w czwartek podjęły kontrowersyjną decyzję. 

Z decyzją jury nie zgadza się także trener kobiecej reprezentacji Austrii w skokach, Harald Rodlauer. - To trudny do zrozumienia i w żaden sposób nieuzasadniony ruch. Nie o wszystkim w tym konkursie decydowały względy sportowe - przyznał. 

Mistrzynią świata na skoczni normalnej została Ema Klinec, srebro wywalczyła Maren Lundby, a brąz Sara Takanashi (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • Y3322 Zgłoś komentarz
  Za każdą taka zmianą przed decydującym skokiem to bym temu Sedlakowi jajco urwał. Pajac jakis...
  • Manuel Zgłoś komentarz
   Protest Austriaków w 100% uzasadniony. Takie decyzje powinny być zabronione. Wiadomo ,że z dłuższego rozbiegu uzykałaby dłuższy skok. Zwykła manipulacja. Sędziowe powinni być
   Czytaj całość
   rozliczani za nieuzasadnione decyzje.
   • Jajack Zgłoś komentarz
    Mamy kolejny przykład, że skoki to już nie jest rywalizacja sportowa.
    • zibo180 Zgłoś komentarz
     Austriacy mają dużo racji ta belka nie powinna być zmieniona,ale te mieszanie belek już wkurza tak samo jak te nieudolne sędziowanie.
     • Lucjusz17 Zgłoś komentarz
      Mają rację Austriacy i powinni wykopać Makaroniarza z funkcji dyrektora. To mieszanie belkami jest już wnerwiające tak jak i sędziowanie !!!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×