Oberstdorf 2021. Polscy mistrzowie wracają na skocznię. Historyczny konkurs kobiet

Środa jest pierwszym dniem rywalizacji skoczków na dużym obiekcie w Oberstdorfie. Historyczny konkurs czeka natomiast skoczkinie.

PS
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Środa (3 marca) jest historycznym dniem na mistrzostwach świata w skokach narciarskich. Po raz pierwszy bowiem kobiety rywalizować będą o medale na dużym obiekcie. Na starcie zobaczymy cztery reprezentantki Polski, ale sukcesem będzie już sam fakt kwalifikacji którejś z nich do drugiej serii.

Ciekawie zapowiada się za to walka o medale. We wtorkowych kwalifikacjach znakomity skok oddała Marita Kramer, jednak grono faworytek do złota jest szerokie - m.in. Sara Takanashi, Ema Klinec, czy Maren Lundby. Emocji nie brakowało w rywalizacji pań na obiekcie normalnym i nie powinno zabraknąć także na dużej skoczni.

Po zakończeniu konkursu pań na dużej skoczni w Oberstdorfie zameldują się mężczyźni. W środę czekają ich wyłącznie treningi, ale każdy z nich będzie istotny w walce o miejsce w składzie na kwalifikacje. Warto przypomnieć, że w środę oglądać będziemy aż trzech polskich, indywidualnych mistrzów świata: Kamila Stocha (Val di Fiemme 2013), Dawida Kubackiego (Seefeld 2019) oraz Piotra Żyłę (Oberstdorf 2021).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Na takie chwile Adam Małysz czekał bardzo długo

Tym razem Michal Doleżal będzie mógł wystawić czterech skoczków do czwartkowych kwalifikacji i wydaje się, że wymieniona wyżej trójka jest tego pewna. O ostatnie miejsce powalczą Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Skoczkowie już raz rywalizowali w tym sezonie na dużej skoczni w Oberstdorfie - podczas inauguracji Turnieju Czterech Skoczni. Wówczas triumfował Karl Geiger, drugi był Stoch, a siódme miejsce zajął Stękała. Pierwsze treningi powinny rozwiać sporo znaków zapytania - m.in. jak po słabym sobotnim konkursie zareaguje Stoch, jak odpowie rozczarowany Halvor Egner Granerud. Przekonamy się już wkrótce.

Środa, 03.03.2021
16:00 - Seria próbna kobiet HS137
17:15 - Konkurs indywidualny kobiet HS137
19:15 - Oficjalny trening mężczyzn HS137

Czytaj także:
Oberstdorf 2021. Skoki Polek słabe, ale dały kwalifikacje. Znakomita próba Austriaczki
Polska przed Austrią, Niemcami i Szwajcarią. Imponująca statystyka naszych skoczków

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×