Maciej Kot sfrustrowany. "Coś, co nie powinno działać, przynosi efekt"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Maciej Kot
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Maciej Kot
zdjęcie autora artykułu

Maciej Kot był najlepszym Polakiem w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, a mimo to nie krył frustracji po niedzielnych skokach.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę, w Zakopanem, odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Dwa zupełnie różne w wykonaniu Macieja Kota. W pierwszym zajął 30. miejsce, a w drugim był najlepszym reprezentantem Polski (szósta lokata). Skąd taka różnica?

- W pierwszym konkursie starałem robić się to, co na treningach. To, co cały czas udoskonalamy. I widać, że to jeszcze nie do końca funkcjonuje. Na drugi konkurs poszedłem z innym planem - skakać tak, jak tylko potrafię. I są zupełnie inne efekty - przyznał skoczek na antenie TVP Sport.

- To dla mnie frustrujące, że włożona praca nie daje rezultatów, a gdy zmieniam na coś, co w teorii nie powinno działać, przynosi efekt - dodał.

Kot już od długiego czasu próbuje wrócić na wysoki poziom, ale nie może znaleźć odpowiedniej drogi do tego. - Powinienem być zadowolony z tych skoków, ale pojawia się pytanie, czy jest to kierunek, w którym powinniśmy iść. Cały czas jest ten sam problem. Tydzień, dwa pracuje nad jedną rzeczą, a później zmieniamy to o 180 stopni i idziemy w drugim kierunku - nie ukrywał.

W sezonie 2020/21 Kot zdobył 17 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i 370 "oczek" do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Czytaj także: - PK w Zakopanem. Koncert Austriaków w Zakopanem. Hula i Kot liderami polskiej kadry  - Skoki narciarskie. Jedyne nagranie po historycznym skoku. Co za wysokość!

ZOBACZ WIDEO: Piotr Żyła zbliża się do końca kariery? "Jego decyzje mogą być nieoczekiwane"

Źródło artykułu: