Loty w nagrodę. Znamy triumfatora Pucharu Kontynentalnego

Dwaj najlepsi skoczkowie Pucharu Kontynentalnego 2020/21 w nagrodę za bardzo dobrą postawę na zapleczu, udadzą się na loty, kończące Puchar Świata. Poznaliśmy zatem triumfatora PK.

PS
Markus Schiffner Getty Images / Tom Weller/DeFodi Images / Na zdjęciu: Markus Schiffner
Przed ostatnim weekendem Pucharu Kontynentalnego (w Czajkowskim) na czele cyklu znajduje się Markus Schiffner, ale matematyczne szanse na jego wyprzedzenie ma inny Austriak, Ulrich Wohlgenannt. Tylko matematyczne, bo wiemy już, że ten scenariusz się nie spełni. Obaj bowiem otrzymali powołanie na Puchar Świata w Planicy.

Tym samym wiemy już, że triumfatorem PK w sezonie 2020/21 został Schiffner. Wohlgenannt jest pewien drugiego miejsca. Trzeci jest Cene Prevc, ale miejsce na podium może jeszcze stracić. Wszystko przez to, że Słoweńcy wystawiają 13 skoczków w Planicy, w tym Cene Prevca, kosztem udziału swoich skoczków w PK. Decyzja wydaje się jednak jak najbardziej zrozumiała.

W tym momencie najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w PK jest Aleksander Zniszczoł i może jeszcze poprawić swoją lokatę. Póki co Polski Związek Narciarski nie poinformował jeszcze o składzie Biało-Czerwonych na drugoligowe zawody w Czajkowskim.

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego przed ostatnim weekendem zmagań:

Miejsce Zawodnik Kraj Punkty
1. Markus Schiffner Austria 794
2. Ulrich Wohlgenannt Austria 661
3. Cene Prevc Słowenia 497
4. Manuel Fettner Austria 436
5. Maximilian Steiner Austria 413
6. Stefan Rainer Austria 411
7. Aleksander Zniszczoł Polska 382
8. Lovro Kos Słowenia 374
9. Junshiro Kobayashi Japonia 371
10. Maciej Kot Polska 370
13. Stefan Hula Polska 316
15. Jakub Wolny Polska 294
17. Paweł Wąsek Polska 272
18. Tomasz Pilch Polska 271

Czytaj także: - PŚ w Planicy. Słoweńcy odkryli karty. Szeroki skład na lotySkoki narciarskie. Co za wyczyn kobiecej legendy skoków! Dorównała Janne Ahonenowi ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz wpadł na świetny pomysł. "Musiał mnie do tego przekonać"Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×