PŚ w Planicy. Słoweńcy odkryli karty. Szeroki skład na loty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Anze Lanisek
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Anze Lanisek
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Słowenii podczas zawodów Pucharu Świata w Planicy będzie mogła skorzystać także z grupy krajowej, dzięki czemu na mamucie zobaczymy liczne grono skoczków z tego kraju.

Finałowy weekend Pucharu Świata w Planicy zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek odbędą się testy obiektu do lotów, w środę treningi i kwalifikacje, a od czwartku do niedzieli w sumie cztery konkursy. Trener reprezentacji Słowenii, Robert Hrgota, powołał skład na te zawody.

Słoweńcy w Planicy skorzystają z przywileju wystawienia grupy krajowej, dzięki czemu w sumie oglądać będziemy 13 reprezentantów z tego kraju. W związku z tym odpuścili oni zarazem udział w finałowych konkursach Pucharu Kontynentalnego.

Hrgota zdecydował, że na mamucie wystąpią: Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Peter Prevc, Domen Prevc, Cene PrevcZiga Jelar, Timi Zajc, Tilen Bartol, Anze Semenic, Jernej Presecnik, Rok Justin, Lovro Kos oraz Tjas Grilc.

ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner stanowczo o sytuacji Kamila Stocha. "Pokażą to konkursy w Planicy"

- Chcę, aby zawodnicy osiągnęli wynik, który byłby dobrą mapą na nadchodzący sezon olimpijski i mistrzostwa świata w domu w 2023 roku - przyznał szkoleniowiec Słoweńców, cytowany przez portal delo.si.

Słoweńcy z pewnością będą chcieli się także zrehabilitować za nieudany występ podczas grudniowych mistrzostw świata w lotach w Planicy. Do tego będą mieli w sumie cztery okazje.

Program PŚ w Planicy:

Środa, 24.03.2021 14:00 - Oficjalny trening 16:30 - Kwalifikacje

Czwartek, 25.03.2021 14:00 - Seria próbna 15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Piątek, 26.03.2021 13:30 - Kwalifikacje 15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 27.03.2021 9:00 - Seria próbna 10:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 28.03.2021 9:00 - Seria próbna 10:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Czytaj także: - Alpejski PŚ. Znakomite zakończenie sezonu w wykonaniu Maryny Gąsienicy-DanielDzieje się w Pucharze Świata. Kolejna zmiana na czele

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
sfsfsf
22.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Słoweńcy - wszyscy - będą mieć tylko dwie okazje do rehabilitacji, ponieważ w sobotę będzie konkurs drużynowy i wystawią tylko 4 skoczków, a w niedzielę startuje tylko pierwsza trzydziestka kla Czytaj całość