KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skoki narciarskie. Kontrowersje wokół Raw Air. Organizatorzy zabrali głos

Turniej Raw Air 2022 zakończy się w Holmenkollen, gdzie odbędzie się także konkurs drużyn mieszanych. W ostatnich dniach był on gorącym tematem dyskusji w świecie skoków narciarskich. Organizatorzy odnieśli się do tej sprawy.
PS
Kamil Stoch podczas konkursu Raw Air w Oslo WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Kamil Stoch podczas konkursu Raw Air w Oslo

W ostatnich dniach środowisko skoków narciarskich żyło kontrowersyjną informacją o włączeniu drużynowego konkursu mieszanego do programu turnieju Raw Air 2022. Kontrowersyjną, bo wyglądało na to, że wyniki tych zawodów będą wliczać się do klasyfikacji cyklu. A to mocno wypaczyłoby sens rywalizacji w Raw Air. 

Już dzień później doszło do aktualizacji kalendarza. Konkurs mieszany na skoczni Holmenkollbakken w Oslo rzeczywiście się odbędzie, ale jego wyniki nie będą miały wpływu na klasyfikację turnieju. W czwartek organizatorzy zabrali głos w tej sprawie za pośrednictwem oficjalnej strony Raw Air. 

- Zmianą w Raw Air są zawody w składach mieszanych, aby zwrócić uwagę na kwestię równości i zapewnić dobrą rywalizację dla obu płci. Punkty zdobyte w zawodach nie będą wliczać się do klasyfikacji Raw Air. To, czy zawody mieszane będą w przyszłości częścią Raw Air, należy ocenić na podstawie pierwszych doświadczeń - skomentował Stale Villumstad, lider organizacyjny cyklu, cytowany przez rawair.com.

Na skoczni w Holmenkollen odbędą się aż trzy konkursy z cyklu Raw Air - dwa indywidualne i jeden mikst. Wcześniej turniej kończył się na mamucie w Vikersund, ale harmonogram uległ zmianie, ponieważ Vikersund w przyszłym sezonie będzie gościć skoczków w ramach mistrzostw świata w lotach (11-13 marca 2022). 

Czytaj także: Nie narzeka, zaciska zęby i walczy. Doleżal skomentował problemy Stocha

ZOBACZ WIDEO: Aleksander Matusiński o Justynie Święty-Ersetic: Podpowiadano mi, że są większe talenty niż ona

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×