Jakub Wolny wypełnił zadanie. Brawo!

Jakub Wolny zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Wypełnił przy tym bardzo ważne zadanie.

PS
Jakub Wolny PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jakub Wolny
133,5 metra w pierwszej serii i 138,5 metra w finale - te dwa skoki pozwoliły Jakubowi Wolnemu zająć drugie miejsce w niedzielnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Lepszy od Wolnego był tylko Manuel Fettner (136,5 i 143 metry).

Co jednak najważniejsze, Wolny wypełnił zadanie, jakie stawiano przed polską kadrą w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Skoczek powiększył limit startowy Biało-Czerwonych na pierwszy zimowy period Pucharu Świata 2021/22. W Niżnym Tagile, Ruce, Wiśle, Klingenthal i Engelbergu Polacy będą mogli wystawić siedmiu zawodników.

Ex aequo na 12. miejscu niedzielny konkurs zakończyli Aleksander Zniszczoł (132 i 132,5 metra) oraz Stefan Hula (133 oraz 130,5 metra). Drugą dziesiątkę zamknął Klemens Murańka (130,5 oraz 129 metrów), a na 24. lokacie sklasyfikowany został Maciej Kot (127,5 oraz 128 metrów).

To były ostatnie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego. W całym cyklu triumfował Manuel Fettner (650 punktów). Wolny został najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski - 13. miejsce z dorobkiem 167 punktów.