"Kapitalny skok". Klemens Murańka pobił rekord skoczni! (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Klemens Murańka pobija rekord Średniej Krokwi w Zakopanem

Klemens Murańka był jednym z bohaterów mistrzostw Polski na Średniej Krokwi w Zakopanem. 27-latek zgarnął dwa srebrne medale i jest nowym rekordzistą zmodernizowanego obiektu.

W piątek odbyła się rywalizacja drużynowa, podczas której aż 2-krotnie poprawiano rekord Średniej Krokwi. Najpierw Tomasz Pilch skoczył 107 m, a później wynik ten jeszcze poprawił Klemens Murańka, który wylądował na 108. m. "Kapitalny skok" - emocjonował się po jego próbie komentator TVP Sport (zobacz wideo niżej).

Murańka ze swoim zespołem TS Wisła Zakopane ostatecznie zajął drugie miejsce w rywalizacji drużynowej, ale biorąc pod uwagę indywidualne wyniki, był najlepszy.

Tym samym 27-latek podczas dwudniowej rywalizacji zgarnął dwa srebrne medale. Drugi był również w czwartek podczas konkursu indywidualnego, gdy uplasował się jedynie za plecami Piotra Żyły.

Właśnie tegoroczny mistrz świata z Oberstdorfu był największym zwycięzcą zawodów w Zakopanem. W piątek wraz z kolegami z WSS Wisła I również stanął na najwyższym miejscu na podium (więcej TUTAJ).

Rekord obiektu w wykonaniu Murańki to dobry prognostyk przed zbliżającym się zimowym sezonem. 27-latek formą błyszczał już na początku tego roku, gdy podczas konkursu w Willingen zajął czwarte miejsce.