KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jest decyzja PZN-u ws. trenera polskich skoczków!

- Sytuacja jest trudna, ale Michal Doleżal i cała grupa ma ode mnie, od Adama Małysza i całego związku pełne wsparcie - zapewnił dla WP SportoweFakty Apoloniusz Tajner. Prezes PZN ma diagnozę słabej formy Polaków, ale czeka na analizę trenera.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Apoloniusz Tajner Expa/Newspix.pl / Rafał Rusek/Press Focus / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner
Kamil Stoch w ścisłej światowej czołówce Pucharu Świata, a za nim wyrwa. Tak wygląda obraz polskich skoków narciarskich tuż przed pierwszą ważną imprezą sezonu, 70. Turniejem Czterech Skoczni. Bez formy są Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Krok w tył zrobił Piotr Żyła, który w piątek był dopiero 60. w kwalifikacjach w Engelbergu.

- Jestem tym wszystkim zdezorientowany - podkreślił dla WP SportoweFakty Apoloniusz Tajner po sobotnim konkursie, w którym Stoch zajął bardzo dobre 6. miejsce, a pozostali Biało-Czerwoni odpadli już po pierwszej serii.

- Nie widać radykalnych błędów, a metrów nie ma. Moim zdaniem ciągle brakuje głębokiego czucia, ale tutaj przede wszystkim czekam na diagnozę Michala Doleżala. Podczas mistrzostw Polski spotkamy się ze sztabem szkoleniowym oraz Adamem Małyszem i przeanalizujemy te ostatnie dwa tygodnie - zapowiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

ZOBACZ WIDEO: Były skoczek komentuje słowa oburzonego Małysza. "Dzisiaj kombinezony są na limicie"

Obecny kryzys w kadrze to najtrudniejsza sytuacja w pracy trenerskiej Michala Doleżala. Pierwsze dwa lata pracy Czecha jako pierwszego trenera Biało-Czerwonych były pełne sukcesów. Teraz świetnie skacze Stoch, a reszta jest daleko nawet od dobrej formy. Doleżal i jego asystenci mogą jednak pracować spokojnie - mają pełne wsparcie od prezesa PZN.

- Sytuacja jest trudna, ale Michal Doleżal i cała grupa ma ode mnie, od Adama Małysza i całego związku pełne wsparcie. Przyglądaliśmy się procesowi treningowemu, zaakceptowaliśmy go i dalej akceptujemy. W skokach, czy generalnie w sporcie, przychodzi słabszy moment i trzeba go przetrwać. Doleżal i cała grupa mogą pracować spokojnie. Wiem, że robią wszystko co mogą, by jak najszybciej wyjść z kryzysu. Teraz potrzebują przede wszystkim wsparcia, a nie krytyki - zaapelował Apoloniusz Tajner.

Nadzieję na lepsze jutro dają skoki Kamila Stocha. Po 3. miejscu w Klingenthal, trzykrotny mistrz olimpijski potwierdza wysoką formę w Engelbergu. W piątek w kwalifikacjach był piąty, dzień później w konkursie szósty. Jest blisko swojej najwyższej formy i na 70. Turnieju Czterech Skoczni powinien odgrywać pierwszoplanowe role.

- Automatyzm u Kamila już jest, ale to nie jest jeszcze jego najwyższy poziom. Jego mowa ciała pokazuje, że sam zawodnik wie, że stać go na jeszcze więcej. Przez ostatnie cztery tygodnie miał już sporo super skoków i można być o niego spokojnym. Pozostały do dopracowania drobiazgi - podkreślił prezes PZN.

W niedzielę drugi konkurs w Engelbergu, ostatni międzynarodowy sprawdzian przed 70. TCS. Początek pierwszej serii o 16:00. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 oraz na WP Pilot.

Czytaj także:
"Jest źle". Czy to czas na mocną decyzję ws polskich skoczków?
Stoch oszołomiony poziomem rywalizacji. "Margines błędu zmniejszył się do zera"

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (89)
 • MKSKorona1973 Zgłoś komentarz
  Na szczęście po sezonie kończy się kadencja tego nieudacznika który rozbił polskie sporty zimowe. Tajner OUT
  • Druit Zgłoś komentarz
   Tajner .Małysz udzielają drużynie pełne wsparcie tylko że ta ekipa działaczy jest bardzo daleko od skoczków stworzyli sobie związek wzajemnej adoracji ,sytuacja jest taka sama jak w
   Czytaj całość
   ekipie reprezentacji piłki nożnej za trenera Adama Nawałki , trzeba niektórym działaczom podziękować bez względu na zasługi niestety nie sprawdzili się wykorzystali tylko sytuację do poprawy swoich finansów
   • CH_23 Zgłoś komentarz
    Czy przypadkiem 3-4 miesiące temu Tajner nie mówił, że praca wykonana bardzo dobrze, w perspektywie nowe twarze, polskie skoki to silna marka, a przyszłość będzie świetlana? Najwyższa
    Czytaj całość
    pora rozliczać rządzących przyspawanych do stołku.
    • random47 Zgłoś komentarz
     Kamil swoje lata już ma , Kubacki z Hulą i Żyłą też , długo nie poskaczą a w tle pusto i przepaść , czarna dziura.Kto za to odpowiada jak nie trener i prezes z dyrektorem?Tylko , że u
     Czytaj całość
     nas obowiązuje powiedzenie o porażce sierocie a od dymisji są tylko.... granaty.
     • jarema11 Zgłoś komentarz
      Mamy świetnych PRZEDskoczków, tylko przeszkadza im nieroba Małysz i jakiś tak zwany trener. Precz z Tajnerem.
      • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
       Czyżby Janek Zero,wróć Ziobro(niech zmieni nazwisko) miał rację?
       • Poot Zgłoś komentarz
        @jotwu: wow... nie przesadziłeś? Jeżeli oglądasz intersujesz się skokami narciarskimi to co osiągnęli Polscy skoczkowie od czasów "Dzidka" /wypadek w Malince 1960 rok/ do
        Czytaj całość
        czasów Małysza? Nie licząc Łaciaka, Gąsienicę, Fortuny - zapomniałem coś? To są lata początek 60-tych do 2000. W sumie 40 lat. Potem "przyszedł czas Małysza". Obecnie, w tej chwili rozchodzi się o 1,5-2 sezony. Nie nie bronię ABSOLUTNIE to co dzieje się w zarządzie ale... jak piszesz - zastanów się nad tym co piszesz.
        • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
         Skoki fińskie leżą,czeskie też,czas na nasze? Rozumie jeden,czy dwóch(patrz Norwegia) nie ma formy ale wszyscy? Kamil olewa Doleżala i skacze.
         • Judenrat45 Zgłoś komentarz
          Panie Tiner. A co będzie jeżeli Kamil jest w swojej najwyższej formie? Biorę pod uwagę zdrowie i wiek skoczka. W poprzednim sezonie mydlił Pan i spółka oczy kibiców tzw. pudłami dla
          Czytaj całość
          szczęśliwych przegranych bo prócz Żyłki na MŚ w drugiej połowie sezonu nie wygrali żadnych zawodów. Kamil od TCS nie odnotował zwycięstwa. W tym sezonie jak widzimy też. Zawodnicy z PK innych krajów spokojnie radzą sobie z naszymi prócz Kamila w PŚ. Śmieszny Pan jest. Nadaje się Pan na Podlityka. Odwraca Pan uwagę od problemu jakimś pitoleniem o Kamilu.
          • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
           "Podczas mistrzostw Polski spotkamy się ze sztabem szkoleniowym oraz Adamem Małyszem i przeanalizujemy te ostatnie dwa tygodnie" - A na co tu czekać 5 dni ? Dlaczego dopiero podczas
           Czytaj całość
           Mistrzostw Polski które są 23 grudnia ? Trzeba natychmiast gasić ten pożar. W Mistrzostwach Polski zawodnicy reprezentują kluby i startują pod opieką swoich trenerów klubowych, więc trener kadry, Małysz i Tajner mogliby spotkać się już w poniedziałek 20 grudnia.
           • 13fart Zgłoś komentarz
            Wypowiedz z okresu wczesnego Gierka
            • Jan Lewandowski Zgłoś komentarz
             Kiedyś ten kryzys musiał przyjść .Tylko denerwują mnie te brednie ile to nie mamy talentów jest to kłamstwo widać to po startach w pucharze interkontynentalnym ???
             • jotwu Zgłoś komentarz
              Sledzę tą konkurencję od czasów Fortuny,Bobaka,Hryniewieckiego.Ale takiej nędzy to jeszcze nie było.To wynik pracy tej trójki;,Tajner,Małysz,Doleżal.Czy jest ktoś w Związku,co
              Czytaj całość
              spowoduje odsunięcie tych szkodników?
              Zobacz więcej komentarzy (43)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×