Pięciu Polaków z punktami Pucharu Kontynentalnego. Triumf Norwega

Pięciu reprezentantów Polski zdobyło punkty Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Triumfował przedstawiciel Norwegów, Sondre Ringen.

PS
Jan Habdas Newspix / KACPER KIRKLEWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Jan Habdas
W poniedziałek, w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, triumfował Benjamin Oestvold, a dzień później dokonał tego jego rodak - Sondre Ringen. Choć po pierwszej serii był piąty (128,5 metra), w drugiej skoczył 127 metrów i to wystarczyło mu, aby stanąć na najwyższym stopniu podium.

Drugie miejsce zajął Clemens Aigner (140 i 115,5 metra), a trzecie wracający do rywalizacji Michael Hayboeck (135 i 117,5 metra).

Punkty PK zdobyło pięciu reprezentantów Polski. 24. na półmetku był Stefan Hula (117 m), ale w finale zaliczył duży awans - na 13. miejsce (125,5 metra w drugiej próbie). Z pierwszej dziesiątki wypadł natomiast Jan Habdas (126,5 i 114,5 m). Ostatecznie ukończył zmagania na 21. miejscu.

Tuż przed Habdasem sklasyfikowani zostali Aleksander Zniszczoł (123 i 124,5 metra) oraz Maciej Kot (128 i 114 metrów). 26. lokatę zajął natomiast Klemens Murańka (115 i 110 metrów).

Już po pierwszej serii odpadli natomiast Kacper Juroszek (117 metrów) i Arkadiusz Jojko (88,5 metra).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 7-8 stycznia 2022 roku w Titisee-Neustadt.

Chwile grozy w Oberstdorfie! Fatalny upadek skoczka z czołówki (wideo)