Jest oficjalna decyzja w sprawie występu Kamila Stocha. Cień szansy dla Piotra Żyły

Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Polski na weekend Pucharu Świata w Willingen. Wiemy już oficjalnie, co z Kamilem Stochem.

PS
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Kamil Stoch w niedzielę wrócił do treningów na skoczni po kontuzji stawu skokowego, jaką odniósł kilka dni temu. Jak przekazał w mediach społecznościowych, nie odczuwa bólu nogi. Tryskał radością, gdy znów mógł założyć narty.

Adam Małysz przekazał w niedzielę za pośrednictwem TVP, że Stoch pojawi się na starcie zawodów Pucharu Świata w Willingen. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie, bo Polski Związek Narciarski ogłosił skład Biało-Czerwonych na nadchodzący weekend.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, wystartują tam zawodnicy powołani na igrzyska olimpijskie. Poza Stochem będą to więc: Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

ZOBACZ WIDEO: Kolejny problem polskich skoków. Ekspert na razie przestrzega przed takim rozwiązaniem
W składzie nie ma Piotra Żyły, ale wciąż jest szansa na to, że zobaczymy go w Willingen.

"W Titisee-Neustadt z przedstawicielami FIS rozmawiał dyrektor Adam Małysz. Zmianie uległy przepisy FIS. Żyła musi przejść 8 dni kwarantanny (wcześniej było 14 dni), a następnie uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19" - czytamy na Twitterze.

Ponadto PZN przekazał, że pozostała część Kadry Narodowej A będzie spokojnie trenować pod okiem Macieja Maciusiaka. Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się dopiero za dwa tygodnie.

Z kolei zawodnicy powołani na igrzyska po Willingen nie wrócą do kraju. Właśnie z Niemiec ruszą w podróż do Chin - na najważniejszą imprezę czterolecia.

Czytaj także:
Geiger ucieka, Polacy spadają. Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata
Wielkie zaskoczenie. Niemcy odkryli karty na igrzyska olimpijskie

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×