Sensacyjna decyzja gwiazdora skoków. Nietypowy powód

Odnosili wielkie sukcesy, toczyli pasjonującą rywalizację z Polakami, ale więcej ich już na skoczni nie zobaczymy. Oto zawodnicy, którzy przed sezonem 2022/23 zakończyli karierę.

PS

Severin Freund (Niemcy)

Jeszcze w trakcie finałowego weekendu Pucharu Świata 2021/22 w Planicy, Severin Freund przekazał, że kończy karierę skoczka. - Po powrocie z wielkimi sukcesami w ostatnich dwóch latach, jestem ze sobą pogodzony i mogę zamknąć ten rozdział w moim życiu tak, jak to sobie wyobrażałem - przyznał, cytowany wówczas przez Eurosport. 

Freund jest jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich skoczków w historii. Na koncie ma medale z każdej wielkiej imprezy. W 2014 roku zdobył złoto na igrzyskach w konkursie drużynowym, trzykrotnie sięgał po złoto mistrzostw świata (w tym raz indywidualnie), ma również cztery medale mistrzostw świata w lotach, w tym złoty z 2014 roku.

Jego karierę skomplikowały problemy zdrowotne, które pojawiły się w 2017 roku. Skoczek dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe, ale nie odpuścił i zdołał jeszcze wrócić na wysoki poziom. 

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (0)