PŚ w skokach narciarskich: Kwalifikacje w Sapporo
Zakończony
1. K. Geiger 134.9 pkt
2. J. Hoerl 134.3 pkt
3. D. Prevc 133.1 pkt

Karl Geiger do samego końca pozostał na 1. miejscu i to on wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkurs indywidualnego w Sapporo. Wysoką, 5. pozycję zajął Dawid Kubacki. Komplet Polaków wywalczył awans do zawodów, które rozpoczną się o godzinie 3:00. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty, zapraszamy.

4
1

Karl Geiger nowym liderem po skoku na odległość 136 metrów.

3
1
1

Kolejna duża zmiana. Czołówka odda swoje skoki z 12. belki startowej.

1
1
1
1

I kolejny raz obniżona została belka startowa. Teraz będziemy oglądać skoki z 14.

1
1
1
1

Zmiana za zmianą. Jednak będziemy skakać z 15.

1
2
1
1

Organizatorzy obniżyli belkę startową. Teraz skaczemy z 16.

1
1
1
1

131,5 metra uzyskał Aleksander Zniszczoł i obecnie jest 6. Oczywiście ma pewny awans.

1
2
1
1

124 metry to wynik Piotra Żyły, który bez problemu wywalczył awans do konkursu.

1
2
1

Odpalił za to Dawid Kubacki! 136 metrów daje mu pierwsze miejsce, brawo!

2
2
1

Tylko 115 metrów uzyskał Kamil Stoch, ale ma awans.

1

W międzyczasie awans do głównego konkursu wywalczył Murańka!

3
3
1
1

100,5 metra skoczył 51-letni Noriaki Kasai i wywalczył awans do drugiego konkursu!

6
1

Natomiast Keiichi Sato jako pierwszy z awansem.

1

107 metrów uzyskał pierwszy z Polaków, czyli Klemens Murańka. Jest obecnie 3.

1

Ruszamy z 17. belki startowej.

1
1:26

O godzinie 1:30 naszego czasu rozpoczną się kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Awans uzyska 50 z 57 skoczków, wśród których jest pięciu Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka.

1:24

- Jesteśmy po prostu słabi. To nie jest nasz sezon i nic tego nie zmieni. Musimy szukać swoich szans. Wciąż mam nadzieję na jakieś podium, ale wszyscy widzą co się dzieje - powiedział po konkursie Rafał Kot w rozmowie z WP SportoweFakty.

1:21

W pierwszym najlepiej wypadł Dawid Kubacki, który po raz pierwszym w tym sezonie zajął miejsce w czołowej dziesiątce. W Japonii był 8., a zapunktowali także Kamil Stoch (12. pozycja) i Aleksander Zniszczoł (24. lokata).

1:20

Witamy i zapraszamy na relację z kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Sapporo.