WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Skoki narciarskie Konkurs indywidualny w Courchevel

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy już na kolejne z tegorocznej edycji Letniego Grand Prix.

Przejdź do pełnej relacji

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy już na kolejne z tegorocznej edycji Letniego Grand Prix.

Oczywiście zdecydowanym liderem cyklu pozostał Dawid Kubacki, który nad drugim Maciejem Kotem zwiększył przewagę do 90 punktów.

Kapitalny konkurs w wykonaniu Polaków. Triumf Dawida Kubackiego, drugi Maciej Kot, szósty Maciej Kot, dziewiąty Stefan Hula. Biało-Czerwoni nadal rozdają karty w skokach.

Po skokach 10 zawodników w finale prowadzi nie kto inny jak podpieczny Łukasza Kruczka, Włoch Sebastian Colloredo.

Belka startowa o numerze 20. Wiatr na razie w plecy. 

Kwestia zwycięstwa wydaje się być już rozstrzygnięta. Trudno wyobrazić sobie, by będący w świetnej formie Dawid Kubacki roztrownił taką przewagę. Ciekawie będzie jednak za plecami nowotarżanina. Zatem zaczynamy!

Za chwilę rozpoczynamy finałową serię. Na półmetku zawodów prowadzi Dawid Kubacki, który nad drugim Maciejem Kotem ma 7,9 punktu przewagi. 

O 19:30 rozpoczniemy finałową serię zawodów. Zapraszamy oczywiście na relację na żywo.

Kapitalne skoki Dawida Kubackiego i Macieja Kota na koniec pierwszej serii. Na półmetku zawodów prowadzi Kubacki, który ma już 7,9 punktu przewagi nad drugim Maciejem Kotem. W finale wystąpi komplet 6 Polaków. 

Za nami skoki 30 zawodników w pierwszej serii. Krótka przerwa i za chwilę najlepsza dwudziestka. Cały czas belka startowa o numerze 19. 

Świetny skok Simona Ammanna. Szwajcar poleciał aż na 132,5 metra, ale miał spore problemy przy lądowaniu i dlatego nie jest liderem. 

Kolejny świetny skok dzisiaj Denisa Korniłowa. Po skoku na 130,5 metra Rosjanin objął prowadzenie w zawodach. Wiatr znów delikatnie zawiewa w plecy skoczkom. 

Wiatr zmienił swój kierunek i lekko pomaga skoczkom. 

Belka startowa o numerze 19. Wiatr lekko wieje w plecy.

Przed rozpoczęciem pierwszej serii zapraszamy jeszcze do wzięcia udziału w ankiecie:

Czy Dawid Kubacki wygra sobotni konkursu LGP w Courchevel?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Na razie obiekt testują jeszcze przedskoczkowie. 

Za chwilę początek zawodów. Faworyci to Dawid Kubacki, Robert Johansson, Stephan Leyhe, Stefan Kraft, Stefan Hula. Niespodziankę może sprawić Denis Korniłow. W walce o czołowe miejsca powinni liczyć się także pozostali Biało-Czerwoni. Trzymamy za nich kciuki i rozpoczynamy skakanie!

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów przypomnijmy parametry skoczni w Courchevel - punkt konstrukcyjny obiektu wynosi 125 metrów, odległość bezpieczeństwa 135 metrów.

Za nami również seria próbna. Dość nieoczekiwanie najlepszy w niej był Rosjanin Denis Korniłow. Trzech Polaków zajęło miejsca w czołowej dziesiątce.

Łącznie w pierwszej serii konkursu wystąpi tradycyjnie 50 skoczków. Zostali oni wyłonieni po przedpołudniowych kwalifikacjach. Eliminacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek, a drugie miejsce zajął Dawid Kubacki.

Całą czwórkę oraz Kamila Stocha i Jakuba Wolnego zobaczymy oczywiście w sobotnim konkursie na skoczni w Courchevel. 

Wspomniany Kubacki wygrał oba wcześniejsze konkursy cyklu (Wisła i Hinterzarten) i z kompletem 200 punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej LGP. Drugi, także Polak, Maciej Kot traci do swojego rodaka 70 punktów. W czołowej szóstce tego zestawienia są jeszcze Stefan Hula i Piotr Żyła.

To będą trzecie zawody indywidualne w tegorocznym letnim sezonie. Na razie klasą samą dla siebie w tym cyklu są Polacy, a zwłaszcza Dawid Kubacki.

Na koniec pracowitego dnia dla skoczków danie główne, a więc indywidualny konkurs Letniego Grand Prix w Courchevel. 

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.