17 olimpijczyków złożyło ślubowanie

Łyżwiarze szybcy, saneczkarze, jedynaczka z short tracku oraz snowboardzista Mateusz Ligocki odebrali w piątek w Polskim Komitecie Olimpijskim nominacje na XXII Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014.


Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Cieszę się, że jestem w takim gronie, gronie naszych przyjaciół, członków rodziny olimpijskiej, cieszę się, że za chwilę dostąpią zaszczytu ślubowania i otrzymania piątego kółka olimpijskiego. W grudniu 2012 roku podjęliśmy decyzję, że uzyskanie kwalifikacji międzynarodowych jest równoznaczne z udziałem w polskiej reprezentacji - zaznaczył prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki. - W składzie naszych zawodników są zarówno medaliści olimpijscy jak i ci, którzy wypracowali swoją pozycję w bardzo trudnych warunkach. To nie jest tak, że znajdujemy się tutaj, bo myśmy was wybrali. Wyście na to zasłużyli ciężką pracą, czasami nie będąc w domu przez 250-260 dni w roku - dodał szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W piątek piąte kółka olimpijskie, a także monety olimpijskie, jako pierwsi z rąk Kraśnickiego i sekretarza generalnego PKOl, Adama Krzesińskiego, odebrali Apoloniusz Tajner (szef misji olimpijskiej) oraz Marek Krochmalski (członek misji medycznej). Następnie we trzech (oprócz Krochmalskiego) wręczyli nominacje sportowcom i ich współpracownikom. Nominacje odebrali: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Zbigniew Bródka, Artur Waś, Sebastian Druszkiewicz, Artur Nogal (łyżwiarstwo szybkie - tor długi), Patrycja Maliszewska (short track), Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski, Patryk Poręba, Karol Mikrut (saneczkarstwo), Michał Ligocki (snowboard).

Olimpijczycy przyrzekali przestrzegać zasad fair-play oraz wszelkich regulaminów i godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.

Dawid Kupczyk chorążym polskiej reprezentacji, 56 powołanych

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×