Frenzel liderem po skokach do kombinacji norweskiej, Cieślar na 32. miejscu

Eric Frenzel wyruszy jako pierwszy na trasę biegu narciarskiego do kombinacji norweskiej. Drugie miejsce w skokach zajął Haavard Klemetsen, a trzecie - Bernhard Gruber.

Piotr Ziemka

Eric Frenzel skoczył 139,5 metra. Niemiec zdobył w Soczi złoty medal w pierwszej konkurencji, w której zawodnicy skakali na średniej skoczni. Osiem sekund po liderze ruszy Haavard Klemetsen. Norweg uzyskał 137,5 m. Bernhard Gruber miał 136,5 m. Austriak wywalczył brązowy medal w rywalizacji na dużym obiekcie podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Bill Demong - obrońca mistrzowskiego tytułu - plasuje się 38. pozycji. Adam Cieślar skoczył 122 metry i zajmuje 32. lokatę w stawce 46 zawodników. Po skokach do kombinacji na średniej skoczni Polak był 42.

Drugą częścią zmagań będzie bieg narciarski o długości 10 kilometrów. Początek o 13.00.