Fantastyczny tenis w weekend w Sportklubie! Na żywo decydujące mecze WTT Singapore Smash!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / WTT Singapore Smash
Materiały prasowe / Sportklub / WTT Singapore Smash
zdjęcie autora artykułu

Przez cały tydzień w Mieście Lwa najlepsi tenisiści stołowi świata walczyli w jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez w sezonie. W weekend rywalizowali będą w decydujących grach. Transmisje z Singapuru wyłącznie w Sportklubie!

Tak silnie obsadzonego turnieju kibicie w naszym kraju nie oglądali w telewizji już dawno. Na starcie imprezy w Singapurze stawiła się absolutnie najściślejsza światowa czołówka, o czym świadczy fakt, że w rywalizacji singlowej – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn – zaprezentowała się cała najlepsza dziesiątka rankingu WTT z jej liderami na czele, Chińczykiem Fan Zhendongiem i jego rodaczką Sun Yingshą! Tenisiści z Państwa Środka to najliczniej reprezentowana grupa w Singapurze, ale też mająca największe szanse na końcowy triumf w każdej z poszczególnych konkurencji. Nie będzie żadną niespodzianą, jeśli z Miasta Lwa wyjadą oni z kompletem złotych medali – po dwa w rywalizacji singlowej i deblowej oraz ze złotem w mikście.

W rywalizacji mężczyzn faworytami są oczywiście Chińczycy, oprócz wspomnianego Zhendonga także Ma Long oraz Wang Chuqin. Poza nimi szansę na miejsce na podium mają zawodnicy spoza Azji, wśród nich rewelacyjny w ostatnich miesiącach Brazylijczyk Hugo Calderano, Słoweniec Darko Jorgić czy niezniszczalny Niemiec Dmitrij Owczarow. Nieco inaczej medalowe szanse rozkładają się wśród kobiet. U pań w czołowej dziesiątce rankingu figuruje pięć Chinek, trzy Japonki i reprezentantka Hongkongu, a zestawianie zamyka pierwsza spoza Azji, Niemka o jakże europejsko brzmiącym nazwisku… Ying Han. WTT Singapore Smash to tydzień wielkich tenisowych emocji, ale też atrakcji towarzyszących, na które składają się choćby liczne koncerty i występy artystyczne. Na pierwszym miejscu w turnieju wciąż pozostaje jednak sport. – Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Singapore Smash otworzyła nowe możliwości i zapoczątkowała jednocześnie nową erę w tej fascynującej dyscyplinie. Cieszymy się, że w tym roku możemy przenieść całe wydarzenie na jeszcze wyższy poziom, dając szansę gry wielkim mistrzom, ale i młodzieży, która chce rzucić wyzwanie czempionom – mówi Matt Pound, Dyrektor Zarządzający World Table Tennis Ważną częścią tak prestiżowego turnieju jest oczywiście pula nagród, która w tym roku wynosi rekordowe 2 miliony dolarów. Powalczą o nią po 64 kobiety i mężczyźni w grach indywidualnych, a także po 24 pary w grach deblowych i mikście. W imprezie wystąpią wszyscy obrońcy tytułów z 2022 roku. Plany transmisyjne Sportklubu z WTT Singapore Smash: finał debla mężczyzn i półfinały kobiet, sobota 18 marca, godz. 7:00 (na żywo) półfinały mężczyzn i finał debla kobiet, sobota 18 marca, godz. 12:00 (na żywo) finał kobiet i finał mężczyzn, niedziela 19 marca, godz. 12.00 (na żywo) ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim

Źródło artykułu: WP SportoweFakty