Półmetek sezonu w FEI World Cup! Najbliższe zawody w La Corunie na żywo w Sportklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / FEI Jumping World Cup
Materiały prasowe / Sportklub / FEI Jumping World Cup
zdjęcie autora artykułu

Za nami już sześć prestiżowych imprez tegorocznego cyklu Longines FEI World Cup: Western European League. Najbliższa w hiszpańskiej La Corunie będzie oznaczała, że minęliśmy półmetek cyklu. Transmisja z Galicji w niedzielę w Sportklubie!

Tegoroczny cykl rozpoczął się na dalekiej północy Europy, zawodami w Oslo i Helsinkach. Po nich rywalizacja przeniosła się do Lyonu, Werony i Stuttgartu, a w ubiegłym tygodniu zagościła w Madrycie. W Hiszpanii pozostanie również na najbliższy weekend, tyle że przeniesie się daleko na północ kraju, do autonomicznej prowincji Galicji, a konkretnie do jej największej aglomeracji – La Coruny.

W ubiegłym tygodniu w Madrycie hiszpańska aura najlepiej wpłynęła na Marcusa Ehninga, który zwyciężył dosiadając 10-letniego wałacha Coolio 42. Na drugiej pozycji uplasował się Ben Maher na Enjeu de Grisien, a najniższą pozycję na podium wywalczył reprezentant gospodarzy, Mariano Martinez Bastida na 14-letnim koniu Belano vd Wijnhoeve. Cała trójka bezbłędnie pokonała parkur w obu nawrotach, o kolejności decydowała jednak szybkość przejazdu, a w niej reprezentant Niemiec okazał się najlepszy.

Dla Ehninga były to dopiero drugie w tym sezonie zawody w ramach cyklu FEI World Cup. Wcześniej wystartował on jedynie w Weronie, w której w głównym konkursie uplasował się dopiero na trzynastej pozycji. Wszystko to sprawia, że Ehning zajmuje odległą jak na niego, dwunastą, pozycję w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Prowadzi w nim drugi w Madrycie Ben Maher, choć sezon rozpoczął od… 28 miejsca w Oslo. Później jednak przyszła trzecia pozycja w Lyonie, triumf w Weronie i niezła dyspozycja w stolicy Hiszpanii. Dzięki temu Brytyjczyk ma na koncie 52 punkty, o 10 więcej od Rene Dittmera oraz dwanaście od Richarda Howleya i Kevina Stauta.

Przed rokiem w La Coruni najlepiej spisała się reprezentantka Niemiec, Janne Friederike Mayer-Zimmermann. W głównym konkursie imprezy pod nazwą Casas Novas – Winter Edition, w obu nawrotach bezbłędnie pokonała parkur, wyprzedzając zaledwie o 0,35 sekundy Harry’ego Charlesa z Wielkiej Brytanii. Miejsce na „pudle” uzupełnił wówczas Austriak Max Kuhner.

Kto w najbliższy weekend okaże się najlepszy na północy Hiszpanii i zainkasuje najwięcej z liczącej aż 300 tysięcy euro puli nagród? Zawody FEI World Cup: Western European League w La Coruni w niedzielę 3 grudnia o godz. 16.50 na żywo w Sportklubie!

WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy będziesz oglądał niedzielne zawody FEI World Cup w La Coruni?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)