Drugie podejście Red Bulla po tytuł. Czwarte z rzędu mistrzostwo już w sobotę?

Red Bull Salzburg do mistrzostwa potrzebuje jednej wygranej w pięciu ostatnich kolejkach. Czy podopieczni Oscara Garcii tytuł będą celebrowali już w sobotę na stadionie Mattersburga? Na żywo w Sportklubie od 16.00.

Jacek Żytnicki
Red Bull Salzburg Materiały prasowe / Sportklub / Red Bull Salzburg
Kwestia obrony mistrzostwa kraju przez piłkarzy z Salzburga wydaje się być tylko formalnością, na pięć kolejek przed końcem sezonu Red Bull ma bowiem 13 punktów przewagi nad Austrią. Teoretycznie więc wiedeńczycy mają jeszcze szanse na tytuł, sami musieliby jednak wygrać wszystkie pięć meczów i liczyć na to, że podopieczni Oscara Garcii w analogicznym okresie… nie zwyciężą ani razu. Scenariusz mało prawdopodobny zważywszy na fakt, że piłkarze z Salzburga są niepokonani w lidze od końca listopada (16 meczów), a ubiegłotygodniowy remis z Ried przerwał ich passę pięciu kolejnych wygranych. Remis odniesiony zresztą w dziwnych okolicznościach, desperacko broniący się przed spadkiem z Bundesligi goście prowadzili bowiem na Red Bull Arenie 1:0, a możliwość sensacyjnej wygranej odebrał im dopiero w 78. minucie Hee-Chan Hwang strzelając gola na wagę podziału punktów. Gospodarze z wyniku nie mogli być zadowoleni, ale jak ocenił Valentino Lazaro: Ried zaskoczył nas – zwłaszcza w pierwszej połowie – wysoką, agresywną grą. Z pewnością zasłużyli na ten punkt.

W sobotą w Mattersburgu goście zrobią wszystko, aby postawić przysłowiową kropkę nad i. Zwycięstwo zapewni im mistrzostwo, ale jego brak… też może dać tytuł. Wystarczy, że w niedzielę Austria nie pokona na wyjeździe Altach. „Byki” z pewnością nie będą jednak czekały na wynik spotkania z udziałem wicelidera, mają los we własnych rękach i same będą chciały rozstrzygnąć sprawę tytułu. Dla Austrii z kolei niedzielna batalia będzie kluczowa z perspektywy walki o wicemistrzostwo. Stołeczna jedenastka przed tą kolejką ma nad Altach cztery punkty przewagi, w przypadku wygranej będzie zatem o krok od drugiego miejsca na finiszu rozgrywek. Teoretycznie z walki o wicemistrzostwo nie rezygnuje także Sturm Graz. Jedna z rewelacji rundy jesiennej ostatnie tygodnie ma jednak fatalne, ekipa ze Styrii w czterech poprzednich spotkaniach poniosła aż trzy porażki i osunęła się w tabeli na czwarte miejsce.

Weekendowe plany transmisyjne Sportklubu z austriackiej Bundesligi:
SV Mattersburg – Red Bull Salzburg na żywo sobota 6 maja, godz. 16.00
SK Puntigamer Sturm Graz – SKN St. Pölten na żywo sobota 6 maja, godz. 18.30
Rapid Wiedeń – RZ Pellets WAC premiera sobota 6 maja, godz. 20.30
Cashpoint SCR Altach – Austria Wiedeń premiera niedziela 7 maja, godz. 20.30

Zobacz kompilację najefektowniejszych bramek minionego tygodnia w lidze austriackiej
Czy Red Bull Salzburg już w najbliższy weekend zapewni sobie mistrzostwo Austrii?