Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

World Matchplay na żywo na antenie Sportklubu!

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa 18 lipca do rywalizacji wracają najlepsi darterzy świata. Pierwszym przystankiem wznowionego sezonu będzie World Matchplay, który widzowie w naszym kraju zobaczą wyłącznie na antenie Sportklubu.

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Rob Cross Materiały prasowe / Rob Cross

Dziewięć dni rywalizacji, 700 tysięcy funtów w puli nagród i tylko jeden zwycięzca – tak w liczbach wygląda pierwszy po pandemii turniej darta organizowany pod auspicjami PDC i transmitowany przez telewizję. Ze względów bezpieczeństwa impreza po raz pierwszy w historii odbędzie się bez udziału publiczności, a cały turniej przeniesiony został z Winter Gardens w Blackpool do Marshall Areny w Milton Keynes.

- Jest to dla nas niespotykany krok, a decyzja o organizacji turnieju poza Blackpool i bez udziału publiczności podjęta została dopiero po wyczerpaniu wszystkich innych opcji – mówi Matt Porter, dyrektor PDC. Federacja przeprowadziła szeroko zakrojone konsultacje z rządem, jednostkami samorządowymi, organizatorami imprezy i nadawcą telewizyjnym zanim podjęła jedyną słuszną – w takiej sytuacji – decyzję.

Turniej odbędzie się bez publiczności, ale ta zmagania najlepszych darterów świata będzie mogła śledzić w telewizji. W Polsce transmisje z całej imprezy tradycyjnie przeprowadzi Sportklub, który obszernie pokaże cały turniej w dniach 18-26 lipca.

Plany transmisyjne Sportklubu z World Matchplay 2020:
1. dzień, 18 lipca, godz. 0.10 (premiera)
2. dzień, 19 lipca, godz. 15.25 (premiera) i 20.30 (na żywo)
3. dzień, 20 lipca, godz. 20.00 (na żywo)
4. dzień, 21 lipca, godz. 20.00 (na żywo)
5. dzień, 22 lipca, godz. 20.00 (na żywo)
6. dzień - ćwierćfinały, 23 lipca, godz. 21.00 (na żywo)
7. dzień - ćwierćfinały, 24 lipca, godz. 21.00 (na żywo)
8. dzień - półfinały, 25 lipca, godz. 21.00 (na żywo)
9. dzień - finał, 26 lipca, godz. 21.30 (na żywo)

Podobnie jak w ubiegłych latach także i w tym roku w World Matchplay wystartuje 32 najlepszych zawodników na świecie: 16 z rankingu i 16 z kwalifikacji. W gronie tym ponownie znalazł się jeden Polak, Krzysztof Ratajski. Przed rokiem był on jednym z kwalifikantów, tym razem rozstawiony jest z numerem 15. Dwanaście miesięcy temu „Polski Orzeł” w pierwszej rundzie wygrał 10:5 z Darrenem Websterem, w walce o ćwierćfinał przegrał jednak z późniejszy triumfatorem turnieju, Robem Crossem 5:11. Tym razem Ratajski celuje znacznie wyżej, miejmy nadzieję, że jego przygoda w Milton Keynes nie zakończy się na drugim meczu.

Pula nagród w tegorocznej edycji imprezy wynosi 700 tysięcy funtów. Zwycięzca otrzyma z niej aż 150 tysięcy, finalista 70 tysięcy, a półfinaliści wzbogacą się o 50 tysięcy funtów.

World Matchplay 2020 w dniach 18-26 lipca wyłącznie na antenie Sportklubu. ZOBACZ WIDEO: Wielki mecz Krzysztofa Ratajskiego! Polak wygrywa z pięciokrotnym mistrzem świata!
Czy Krzysztof Ratajski awansuje co najmniej co ćwierćfinału World Matchplay?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×