W piątek inauguracja LOTTO Superligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / Lotto Superliga
Materiały prasowe / Sportklub / Lotto Superliga
zdjęcie autora artykułu

Po 103 dniach od finału rozgrywek 2020-21 zakończonego zwycięstwem Dekorglassu Działdowo, rusza nowy sezon LOTTO Superligi! 3 września jako pierwsi do stołu podejdą zawodnicy LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz i Uczelni Państwowej Zamość.

Na żywo w telewizji Sportklub transmitowane będzie spotkanie Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów o g. 18:00.

W finale rozegranym 23 maja w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku Dekorglass Działdowo pokonał Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1.

Oprócz tych dwóch drużyn w gronie kandydatów do podium można wymienić aż 7-8 zespołów. W tym gronie są LOTTO Polski Cukier Gwiazda i Uczelnia Państwowa. Zawodnicy obydwu klubów dobrze spisali się podczas niedzielnej Gali Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Bydgoszczy. Viacheslav Burov i Vladislav Ursu Bydgoszcz doszli do półfinału, a Andrew Baggaley osiągnął finał, z kolei Daniel Górak i Filip Szymański ćwierćfinał.

W ostatni weekend podczas turniejów w Bydgoszczy i Gdańsku rozegrałem ponad 20 pojedynków. Brakowało gier na punkty, więc cieszę się z takich sprawdzianów. Widać, że wielu zawodników jest już w dobrej formie i zapowiadają się ciekawe mecze w LOTTO Superlidze – mówi Filip Szymański.

Po kilku dniach doświadczony zawodnik wraca do Bydgoszczy na piątkową inaugurację.

Jutrzejsze spotkanie rozegramy w innej hali, ale każdy z nas, czyli Andrew, Daniel i ja znamy ten obiekt, wiemy jaki piłkami zagramy. Szanse są wyrównane i jak to często bywa decydować będzie dyspozycja dnia. Widać u rywali, że ciekawym tenisistą stołowym jest Mołdawianin Ursu. Pokazał się z bardzo dobrej strony, gra odważnie i agresywnie. My w swoim doświadczonym składzie postaramy się postawić opór, chcemy wywieźć jakieś punkty. Najlepiej byłoby zdobyć trzy, ale zobaczymy ile się uda – dodał.

Mistrz Polski Dekorglass rozpocznie sezon po powrocie z Tokio Mistrza Paraolimpijskiego Patryka Chojnowskiego. Pierwszy mecz rozegra 8. września z KS AZS AWFiS Balta Gdańsk w Działdowie.

1. kolejka (3 września): 13:00 LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Uczelnia Państwowa Zamość 18:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (transmisja w Sportklubie) 18:00 Sokołów S.A. Jarosław – Poltarex Pogoń Lębork 18:00 AZS AWFiS Balta Gdańsk – Olimpia-Unia Grudziądz 18:00 Dojlidy Białystok – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 18:00 Energa Manekin Toruń – Polonia Bytom 18:00 Dekorglass Działdowo – Morliny Ostróda (5 października)

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim

Źródło artykułu: