48-letni Krzysztof Marcinowski pomógł w wygranej Sokołowa
Sokołów S.A. Jarosław wygrał na wyjeździe z Dojlidami Białystok 3:2 w meczu 7. kolejki LOTTO Superligi. Decydujący punkt w grze deblowej zdobyli 48-letni Krzysztof Marcinowski i 37-letni Rosjanin Grigory Vlasov.
W zespole beniaminka Global Pharma Orlicz Suchedniów zadebiutował Koreańczyk Jangmok Lee i przyczynił się do wyjazdowego triumfu z TTS Polonią Bytom 3:2. 1,5 pkt wywalczył dziś Daniel Bąk.
Do składu Akademii Zamojskiej wrócił Andrew Baggaley i w piątek zamościanie pokonali Poltarex Pogoń Lębork 3:0. Pewne zwycięstwo odniósł również Daniel Górak, zaś serię porażek przerwał Filip Szymański.
Wyniki 7. kolejki:
Dojlidy Białystok – Sokołów S.A. Jarosław 2:3
1. Aliaksand Khanin – Grigory Vlasov 0:3 (5:11, 3:11, 7:11)
2. Patryk Zatówka – Eric Jouti 1:3 (11:8, 8:11, 7:11, 6:11)
3. Kamil Zdzienicki – Krzysztof Marcinowski 3:0 (15:13, 11:9, 11:8)
4. Aliaksand Khanin – Eric Jouti 2:0 (11:2, 13:11)
5. Patryk Zatówka/Kamil Zdzienicki – Grigory Vlasov/Krzysztof Marcinowski 0:2 (8:11, 9:11)
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Olimpia-Unia Grudziądz 3:0
1. Mikhail Paikov – Marco Golla 3:1 (11:8, 11:8, 10:12, 11:4)
2. Piotr Chodorski – Vasily Lakeev 3:0 (11:7, 11:9, 11:8)
3. Tomasz Lewandowski – Jan Zandecki 3:2 (12:10, 11:9, 11:13, 8:11, 13:11)
Energa Manekin Toruń – Dekorglass Działdowo 1:3
1. Damian Węderlich – Liao Chen Ting 2:3 (11:9, 8:11, 8:11, 11:8, 10:12)
2. Konrad Staszczyk – Jakub Dyjas 0:3 (3:11, 5:11, 3:11)
3. Tomasz Kotowski – Patryk Chojnowski 3:1 (11:5, 10:12, 11:8, 11:7)
4. Damian Węderlich – Jakub Dyjas 0:2 (7:11, 6:11)
LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
1. Kang Dongsoo – Miłosz Redzimski 1:3 (8:11, 11:7, 7:11, 4:11)
2. Artur Grela – Marek Badowski 1:3 (11:13, 9:11, 11:3, 8:11)
3. Vladislav Ursu – Shiyu Sun 3:1 (5:11, 11:5, 11:8, 11:4)
4. Kang Dongsoo – Marek Badowski 2:0 (11:8, 11:6)
5. Artur Grela/Vladislav Ursu – Shiyu Sun/Miłosz Redzimski 1:2 (11:9, 6:11, 10:12)
AZS AWFiS Balta Gdańsk – Morliny Ostróda 3:1
1. Wang Zeng Yi – Łukasz Sokołowski 3:0 (11:6, 11:5, 11:5)
2. Szymon Malicki – Kacper Petaś 3:1 (11:9, 11:5, 4:11, 11:1)
3. Tomasz Tomaszuk – Przemysław Walaszek 1:3 (11:7, 6:11, 11:13, 12:14)
4. Wang Zeng Yi – Kacper Petaś 2:0 (11:7, 11:8)
Polonia Bytom – Global Pharma Orlicz Suchedniów 2:3
1. Robert Floras – Giorgos Konstantinopoulos 3:1 (6:11, 12:10, 11:7, 11:6)
2. Jakub Folwarski – Jangmok Lee 0:3 (8:11, 8:11, 4:11)
3. Adrian Więcek – Daniel Bąk 1:3 (6:11, 9:11, 11:5, 4:11)
4. Robert Floras – Jangmok Lee 2:1 (11:1, 8:11, 11:3)
5. Jakub Folwarski/Adrian Więcek – Daniel Bąk/Giorgos Konstantinopoulos 0:2 (5:11, 10:12)
Akademia Zamojska Zamość – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
1. Andrew Baggaley – Alan Kulczycki 3:1 (10:12, 11:3, 11:5, 11:4)
2. Daniel Górak – Adam Dosz 3:0 (11:2, 11:9, 11:5)
3. Filip Szymański – Bogusław Koszyk 3:1 (8:11, 12:10, 11:4, 11:4)