Szybko poszło. Rozwodzi się po trzech miesiącach małżeństwa

Dwukrotny mistrz olimpijski Yuzuru Hanyu trzy miesiące temu wziął ślub, a teraz poinformował o zakończeniu małżeństwa. W obu przypadkach nie ujawnił, kim jest jego małżonka.

DP
Yuzuru Hanyu Getty Images / Kenta Harada / Na zdjęciu: Yuzuru Hanyu
Yuzuru Hanyu to ikona łyżwiarstwa figurowego i bardzo popularny sportowiec w Japonii. Dlatego poczuł się w obowiązki poinformować o tym, że wszedł w związek małżeński. Pisał o tym w swoich mediach społecznościowych 6 sierpnia.

Nieco ponad trzy miesiące później podzielił się z fanami, że rozwodzi się. Ma jednak szacunek do swojej partnerki, dlatego wcześniej ani teraz nie podał jej personaliów.

Japońskie media dotarły jednak do tego, kim jest wybranka łyżwiarza. Dlatego zdecydował się na publiczne oświadczenia, mając na uwadze dobro obu rodzin.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siłownia stała się jej pasją. Tak trenuje Rozenek-Majdan

"Media stosują stalking. Oczerniają i prześladują, przeprowadzają nieautoryzowane wywiady. Cierpią na tym nasi krewni i współpracownicy. Jesteśmy śledzeni i obserwowani. Pracowaliśmy nad tym, jak chronić się w takich sytuacjach. Dalsze takie działania są dla mnie niezwykle trudne i nie do zniesienia" - napisał Hanyu.

Łyżwiarz zwrócił się też do fanów, by ci nie wierzyli w wywiady, jakie są publikowane na jego temat. "Szczerze o to proszę" - dodał. Podziękował też kibicom za wsparcie.

Hanyu w 2014 roku na igrzyskach w Soczi zdobył swoje pierwsze złoto w kategorii solistów. Powtórzył ten sukces cztery lata później w Pjongczangu. Cztery lata później w Pekinie był czwarty.

Czytaj też:
Niemcy w żałobie. Nie żyje Jutta Mueller
Kontrowersyjny strój. Łyżwiarka się tłumaczy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×