Ogromna emerytura Małysza? Raczej się zdziwisz, ile dostaje

Chociaż Adam Małysz ma 46 lat, to już pobiera emeryturę olimpijską. Jej wysokość nie jest duża, bo obecnie to 3942,81 zł brutto, ale od 1 stycznia 2024 świadczenie wzrośnie do 4203,04 zł brutto.

BZ
Adam Małysz Instagram / Na zdjęciu: Adam Małysz
Adam Małysz jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Teraz nieco więcej wiadomo o pensji "Orła z Wisły", ponieważ gdy do sejmu dostał się Apoloniusz Tajner, to na jaw wyszło, ile otrzymał jako prezes PZPN za pół roku pracy. To aż 450 tys. zł, więc można domyślać się, że Małysz rocznie dostaje 900 tys. zł.

W ubiegłym roku serwis pomponik.pl wyliczył, że w trakcie kariery sportowej Adam Małysz zarobił ponad 68 mln zł. Można było go zobaczyć w reklamach marek spożywczych, promował herbatę, ubezpieczenia, pocztę, czy telefonię komórkową. Od wielu lat jest także związany z marką Red Bull.

- Zawsze wiedziałem, jak wiele musiałem poświęcić, żeby coś osiągnąć. Miałem w życiu mnóstwo ofert inwestycji i gdybym w nie wchodził, może dzisiaj nie miałbym nic. Zawsze byłem jednak ostrożny. Nie trzymałem kasy w skarpecie, ale wolałem pewne interesy - mówił kilka lat temu w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy

Małysz ma dwie nieruchomości w Wiśle - dom rodzinny oraz jeden na wynajem.

Adam Małysz święcił ogromne sukcesy na skoczniach. To czterokrotny mistrz świata, zdobył trzy srebrne i jeden brązowy medal na igrzyskach olimpijskich. Wygrywał Turniej Czterech Skoczni, cztery razy zwyciężał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jego łupem padło 39 triumfów w konkursach PŚ. Karierę zakończył w 2011 roku.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×