Ma gigantyczne sukcesy na koncie. Wiesz, gdzie pracuje?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chwieduk/Fokusmedia/Newspix / Na zdjęciu: Renata Mauer-Różańska
WP SportoweFakty / Michał Chwieduk/Fokusmedia/Newspix / Na zdjęciu: Renata Mauer-Różańska
zdjęcie autora artykułu

Renata Mauer-Różańska rozpoczęła kolejny rok akademicki. Na co dzień można ją spotkać na Akademii Wychowania Fizycznego. To wybitna polska sportsmenka, mistrzyni olimpijska w strzelectwie.

W tym artykule dowiesz się o:

Niedawno rozpoczął się nowy rok akademicki w Polsce. Renata Mauer-Różańska pracuje na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie jest asystentem dydaktycznym. Funkcję tę piastuje od 2019 roku. Wcześniej przez 13 lat była wykładowczynią (także na AWF we Wrocławiu).

W 1996 roku na igrzyskach olimpijskich w Atlancie zdobyła dwa medale: brązowy oraz złoty. Złoto przypadło jej w konkurencji karabinu pneumatycznego. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia runda, w której prowadząca Niemka Petra Horneber uzyskała 8,8 punktów, podczas gdy Polka trafiła 10,7 punktów. Kilka dni później Renata Mauer zdobyła brązowy medal w strzelaniu w trzech postawach.

Cztery lata później w Sydney znów sięgnęła po złoty medal, ale w innej konkurencji - karabin sportowy trzy postawy. Ponadto dwukrotnie została srebrną medalistką mistrzostw świata. Raz zajęła trzecie miejsce na MŚ.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy

Co ciekawe, rok po zdobyciu złotego medalu IO w Atalancie została absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Na tej samej uczelni w 2001 uzyskała magisterium z zarządzania i marketingu.

Przez dwie kadencje była radną Wrocławia (2010-2018).

Ma na koncie wiele odznaczeń, m.in.: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski czy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Renata Mauer-Różańska (w środku)
Renata Mauer-Różańska (w środku)
Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)