Wiedziałeś? Takie wykształcenie ma Adam Kszczot

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / www.instagram.com/adam_kszczot / Na zdjęciu: Adam Kszczot
Instagram / www.instagram.com/adam_kszczot / Na zdjęciu: Adam Kszczot
zdjęcie autora artykułu

Multimedalista mistrzostw Europy i świata Adam Kszczot nie tylko świetnie biegał na 800 metrów. Lekkoatleta nie zapomniał o odpowiednim wykształceniu. Wkrótce wystąpi też w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami".

W tym artykule dowiesz się o:

Adam Kszczot blisko dwa lata temu - 14 lutego 2022 r. - poinformował o zakończeniu kariery sportowej. To był cios dla fanów lekkoatletyki w kraju nad Wisłą.

Dwukrotny wicemistrz świata w biegu na dystansie 800 m (Pekin 2015 i Londyn 2017), mistrz świata w hali (Birmingham 2018), wielokrotny mistrz Europy, nie pożegnał się z kibicami podczas Halowych Mistrzostw Świata Belgrad 2022, ponieważ... po przyjętym szczepieniu na COVID-19 pojawiły się u niego problemy zdrowotne i nie był w stanie trenować (więcej TUTAJ).

Kszczot zawsze miał przygotowaną alternatywę na dalsze życie zawodowe. Wcześniej zadbał bowiem o wykształcenie. Była gwiazda lekkoatletyki jest absolwentem zarządzania na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej (ze specjalizacją: logistyka).

- Samo zarządzenie inżynierskie bardzo pomaga mi to w życiu, począwszy od zarządzania czasem czy organizacji życia w domu. Dzięki rozwiązaniom, które poznałem, mogę mniej marnować czasu, energii przy codziennych rzeczach - przyznał w rozmowie z portalem magazynbieganie.pl.

W niedzielę (3 marca o godz. 20) w Polsacie ruszy nowa edycja show "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Jednym z uczestników programu będzie... 34-letni Kszczot.

- Ten program, to przede wszystkim świetna przygoda oraz ogromna motywacja do tego, żeby w końcu nauczyć się tańczyć. Korzystając z tego, że jestem po zawodowej karierze: czemu nie? Moja żona na pewno będzie szczęśliwa, że od teraz tańczyć będziemy w każdej możliwej ku temu sytuacji, bo w końcu się nauczę - podkreślił były sportowiec dla telewizji Polsat.

Zobacz: Adam Kszczot upadł, pomogli mu obcy ludzie. "To jest piękne" 

ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Jor243
9.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Oni wszyscy od Zarządzania i organizacji albo marketingiu Zapytajcie go lepiej ile razy był na tzw"uczelni" 2 razy ??? więcej? pewnie nie Raz gdy się zapisywał drugi raz gdy odbierał Czytaj całość