Wygrał główną nagrodę w "Milionerach". Nad tym pytaniem długo się nie zastanawiał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / TVN / Na zdjęciu: Tomasz Boruch
Instagram / TVN / Na zdjęciu: Tomasz Boruch
zdjęcie autora artykułu

Kultowy teleturniej "Milionerzy" doczekał się siódmego zwycięzcy głównej nagrody. Zanim jednak pan Tomasz Boruch dotarł do pytania za milion, został zapytany m.in. o legendarną polską sportsmenkę.

W tym artykule dowiesz się o:

To był kapitalny występ! Pochodzący z Tarnowa Tomasz Boruch bezbłędnie odpowiedział na 12 pytań i sięgnął po milion złotych. To siódmy gracz w historii programu "Milionerzy", który mógł cieszyć się z głównej wygranej.

Boruch to absolwent weterynarii ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po kilku latach zdecydował się zmienić zawód. Jego nową pasją stały się badania kliniczne. Teraz skupia się na testowaniu leków na konkretne choroby.

W drodze po milion Boruch usłyszał m.in. następujące pytanie: "Anna Czerwińska to pierwsza Polka, która zdobyła...?"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

Do wyboru miał cztery odpowiedzi: "koronę Miss World", "koronę Miss Universe", "Trzy Korony" i "Koronę Ziemi".

Przyszły milioner nie potrzebował zbyt dużo czasu do namysłu. Poprosił prowadzącego program Huberta Urbańskiego o zaznaczenie ostatniej odpowiedzi. Ta była oczywiście prawidłowa, dlatego wygrał 10 tys. złotych.

Anna Czerwińska to słynna polska alpinistka i himalaistka, która jako pierwsza Polka zdobyła tzw. Koronę Ziemi. Aby móc pochwalić się tym osiągnięciem, trzeba wejść na wszystkie najwyższe szczyty górskie poszczególnych kontynentów.

Czerwińska na dokonanie tego potrzebowała 22 lat. Zaczęła w 1978 roku wejściem na Mount Blanc. Potem kontynuowała swoje starania w latach 1995-2000. Na sam koniec zdobyła najwyższą górę Ziemi, czyli Mount Everest.

Czytaj także: Wynik Igi Świątek robi wrażenie! Jest oficjalny ranking WTA Niedobre wieści dla Huberta Hurkacza. Ważna zmiana na podium

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy lubisz oglądać "Milionerów"?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Mariusz Pec
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
10 tys?