Rozkochała w sobie pół Polski. Oto kim jest jej mąż

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Justyna Święty-Ersetic / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic z mężem
Instagram / Justyna Święty-Ersetic / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic z mężem
zdjęcie autora artykułu

Justyna Święty-Ersetic ma za sobą pasmo sukcesów. Powodzi jej się także w życiu prywatnym. Mężem sportsmenki jest znany polski zapaśnik.

W tym artykule dowiesz się o:

W środowisku sportowym zdarzają się małżeństwa, które połączyła wspólna pasja do sportu. Tak jest w przypadku Justyny Święty-Ersetic.

Ta 30-letnia sportsmenka wyszła za mąż za Dawida Ersetica, który jest zapaśnikiem w stylu klasycznym. Mimo że nie cieszy się taką popularnością medialną jak jego żona, jest cenioną postacią w swojej dziedzinie. Ich małżeństwo zostało zawarte w 2017 roku.

Święty-Ersetic zdobyła uznanie w Polsce dzięki swoim osiągnięciom w biegu na 400 metrów, które stanowią jej specjalizację. Największym osiągnięciem Justyny jest złoty medal olimpijski zdobyty w Tokio.

Triumfowała ona w sztafecie 4x400 metrów, gdzie razem z innymi biegaczkami były określane mianem "Aniołków Matusińskiego" - pod opieką tego trenera osiągały największe sukcesy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

Justyna i Dawid znają się od czasów licealnych, lecz dopiero pod koniec szkoły średniej zaczęli bliżej się poznawać. Razem kontynuowali naukę na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Ich obowiązki sportowe niewątpliwie wpływają na życie małżeńskie, gdyż często przebywają w rozjazdach. Biorąc pod uwagę, że oboje mają po 30 lat, są już blisko momentu zakończenia swojej sportowej kariery.

Czytaj więcej: "Słowo się rzekło". Kandydował na prezydenta. Zobacz, co zrobił po wyborach "Jakiś niespełniony piłkarzyna". Najman aż się zagotował, gdy o nim usłyszał

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
steffen
13.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"znany polski zapaśnik" - znany tylko dzięki żonie.