Węgier na ustach wędkarzy. Złowił prawdziwe monstrum

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Balaton Hal / Na zdjęciu: Torok Mihaly i złowiony przez niego karp
Facebook / Balaton Hal / Na zdjęciu: Torok Mihaly i złowiony przez niego karp
zdjęcie autora artykułu

Media co jakiś czas obiegają sensacyjne informacje o złowieniu przez wędkarzy wielkich ryb. Podobna historia zdarzyła się też nad Balatonem. Węgier Torok Mihaly złapał tam gigantycznego karpia.

Wielu wędkarzy spędza długie godziny nad zbiornikami wodnymi, by złowić rekordowe okazy. Do tego grona zalicza się też Torok Mihaly. Mężczyzna nad węgierskim Balatonem wyciągnął z wody wielkiego karpia, którego waga wynosiła aż 34,8 kg.

Wyczyn Węgra odbił się sporym echem w mediach społecznościowych. Zakończony sukcesem połów dokładnie opisał na Facebooku profil o nazwie Balatoni Hal (w tłumaczeniu na język polski - Ryby z Balatonu - przyp. red). Jak czytamy, ryba została wyciągnięta z wody 16 marca br. we wczesnych godzinach porannych.

Z krótkiej relacji w mediach społecznościowych dowiadujemy się również, w jaki sposób Mihaly złowił karpia. Wędkarz zastosował przynętę w postaci bananowo-krylowej kulki o średnicy 24 mm. Gdy ryba ją połknęła, mężczyzna siłował się z nią przez 15 minut, zanim ostatecznie wyciągnął ją na brzeg.

Szczęśliwy wędkarz wykonał pamiątkowe zdjęcie ze złowioną przez siebie rybą, w komentarzu pod postem znalazło się też krótkie nagranie przedstawiające moment jej ważenia. Później karp został wypuszczony do jeziora.

Profil Balaton Hal informuje, że była to największa ryba, jaka kiedykolwiek została złowiona w wodach tego jeziora. Co ciekawe, podobne okazy można spotkać też w Polsce. Rekordowo ciężki karp złapany w naszym kraju ważył 37,775 kg. W maju 2023 roku dokonał tego Krzysztof Lewandowski z Lędzin.

Czytaj też: Zarzucił mu, że "robi z Igi bóstwo". Znany dziennikarz odpowiedział błyskawicznie Dziwne zachowanie trenera względem dziennikarki. "Gest wywoła kontrowersje"

ZOBACZ WIDEO: Najpierw "piętka", a potem taka "perełka"! Cudownie przymierzył z 16 m

Źródło artykułu: WP SportoweFakty