Rosyjski paraolimpijczyk cudownie ozdrowiał? Na tych zdjęciach wszystko widać

Jeszcze kilka dni temu Wiaczesław Lenski fotografował się z ministrem sportu siedząc na wózku inwalidzkim. Teraz przebywa na wakacjach, normalnie stoi i prowadzi samochód. Jak to możliwe?

Przemek Sibera
Przemek Sibera
WP SportoweFakty

Rosyjski pływak, Wiaczesław Lenski, był jednym z bohaterów alternatywnych igrzysk paraolimpijskich, które zorganizowano pod Moskwą po tym, jak cała reprezentacja Rosji została wykluczona ze startu w Rio za ukrywanie dopingu na masową skalę.

Zawodnik, który podczas zawodów poruszał się na wózku inwalidzkim, zdobył trzy złote medale (50 i 100 m stylem dowolnym, 100 stylem grzbietowym) oraz jeden srebrny (100 m kraulem). Za swoje sukcesy dostał nagrodę w wysokości 4 milionów rubli (ok. 56 tys. euro). Spotkał się również osobiście z ministrem sportu, Witalijem Mutką.

Fot. vk.com Fot. vk.com
O Lenskim zrobiło się w teraz bardzo głośno, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ktoś opublikował zdjęcia Rosjanina z wakacji na Krymie, które mogą sugerować, że oszukiwał i wcale nie jest niepełnosprawny.

Na fotkach pływak pozuje, stojąc na własnych nogach, prowadzi również samochód. - Czyżby ozdrowiał po wizycie u ministra sportu? - żartują w komentarzach kibice.

Zobacz.
Fot. vk.com Fot. vk.com
Sam zainteresowany tłumaczy się z tego wszystkiego w ten sposób: - Pokonanie nawet najkrótszego dystansu o własnych siłach to dla mnie ogromny problem, dlatego używam wózka. Ale to nie oznacza, że nie jestem w stanie stanąć na chwilę na nogi, żeby zrobić sobie zdjęcie.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak do debiutu w KSW szykuje się "Popek". Film z treningu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×