Drastyczna decyzja zawodniczki MMA. Dała sobie obciąć włosy, by zmieścić się w limicie

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube
YouTube
zdjęcie autora artykułu

Fighterka z Iowa najpierw rozebrała się do naga, a kiedy i to nie pomogło, chwyciła się ostatniej deski ratunku. Ostatecznie udało jej się zmieścić w limicie wagowym.

W tym artykule dowiesz się o:

23-letnia Samantha Diaz z amerykańskiego stanu Iowa zadebiutuje na gali Invicta FC 20 w Kansas City (Missouri). Jej rywalką w pojedynku w wadze słomkowej będzie inna debiutantka największej kobiecej organizacji MMA - Miranda Maverick.

Hitem sieci został film z ceremonii ważenia, podczas której Diaz zaimponowała obserwatorom. Okazało się, że nastąpił problem ze zmieszczeniem się w limicie wagi słomkowej - wynosi 115 funtów plus 1 funt (0,45 kg) tolerancji.

Zawodniczka z Iowa w pierwszej próbie wniosła na wagę 116,7 funtów. 23-latka postanowiła rozebrać się do naga. Przy takim problemie to dość często spotykana praktyka.

"Popek" chwali się "selfie" z Kubą Wojewódzkim. Wystąpił w programie showmana

Diaz została zasłonięta ręcznikami przez ludzi ze swojej ekipy. Ciągle była jednak niepocieszona, ponieważ waga pokazała 116,2 funtów. O 0,2 funta (czyli niespełna 100 g za dużo).

Wówczas debiutantka podjęła drastyczną decyzję i postanowiła... obciąć swoje długie włosy! Manewr okazał się skuteczny. Po odcięciu kosmyka włosów na wyświetlaczu ukazał się wynik 115,9.

Warto dodać, że druga z zawodniczek nie przejmowała się tak bardzo limitem i wniosła na wagę ponad 118 funtów (do walki została dopuszczona, ale zostanie ukarana finansowo).

Zobacz niecodzienne sceny na ważeniu przed galą Invicta FC 20.

Obejrzyj galę UFC Fight Night 100 w tym walkę Jotko vs Leites na antenie Extreme Sports Channel! Karta główna od 3:00, pojedynek polsko-brazylijski ok. 3:30.

Źródło artykułu: