Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Handel kobietami i zmuszanie do prostytucji. Menedżer zawodnika KSW z ciężkimi zarzutami

W czwartkowych mediach w Niemczech aż huczy o sprawie fightera z Duesseldorfu, który przebywa w areszcie. Jest on zarazem menedżerem Aziza Karaoglu, wielokrotnego uczestnika gal KSW.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Aziz Karaoglu (z prawej) WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Aziz Karaoglu (z prawej)

Cengiz Dana to doskonale znana postać w niemieckim środowisku sztuk walki. Stoczył w MMA aż 39 walk (bilans 17-22), z czego dwie na galach KSW. Jest on także menedżerem Aziza Karaoglu (na zdjęciu - po prawej), który dla federacji Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego wystąpił aż siedmiokrotnie.

Od jakiegoś czasu słuch o noszącym pseudonim "Mosquito" Danie zaginął. W czwartek sprawa się jednak wyjaśniła, a wojownik z Duesseldorfu trafił na czołówki gazet w Niemczech.

35-letni sportowiec z Niemiec przebywa obecnie w areszcie, do którego trafił pod zarzutem handlu kobietami i zmuszania swoich ofiar do prostytucji. Dana został zatrzymany przez specjalną jednostkę policji (SEK) 11 listopada, ale dopiero teraz do mediów wyciekły szczegóły bulwersującej sprawy.

Według informacji dziennika "Bild" prokuratora podejrzewa fightera o zwabianie kobiet do swojego apartamentu na obrzeżach Duesseldorfu za pośrednictwem Facebooka. Miał obiecywać im wielką miłość i luksusowe życie, a w rzeczywistości były one zmuszane do świadczenia usług seksualnych, nawet przez 14 godzin dziennie. - Gdy kobiety odmawiały, były bite. Niektóre z nich Dana sprzedawał za granicę, do Szwajcarii i Francji - czytamy na stronach gazety.

Wiadomo, że w okresie od kwietnia 2014 roku do 11 listopada tego roku ofiarą Niemca - w jego samochodzie policja znalazła załadowaną broń - padły co najmniej cztery młode kobiety, które zdecydowały się zeznawać przeciwko swojemu oprawcy.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety oddawały Danie co miesiąc nawet do 30 tys. euro. Łącznie wojownik MMA i menedżer miał zarobić na tym procederze ponad pół miliona euro.

Razem z Daną zatrzymana została także jego 25-letnia partnerka.
bild.de bild.de
Z ustaleń śledczych wynika, że

"Mosquito" w 2016 roku stoczył w oktagonie dwie walki. Obie zakończyły się porażką - z Andre Balschmieterem oraz Nordinem Asrihem. Prowadzi on także interesy świetnie znanego w Polsce Karaoglu.

39-letni Karaoglu po raz ostatni zaprezentował się przed polską publicznością w maju tego roku, na gali KSW 35. Niemiec pochodzenia tureckiego przegrał z Mamedem Chalidowem po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Karaoglu został początkowo zwolniony przez włodarzy polskiej federacji (zarzucono mu, że wyszedł do walki przy dźwiękach nieoficjalnego hymnu Państwa Islamskiego), ale ostatnio spotkał się z Martinem Lewandowskim. Sportowiec zapewnił, że doszło do nieporozumienia, które zostało wyjaśnione z współwłaścicielem KSW.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: wpadka piłkarza. Idealne podanie hitem internetu

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (4)
 • undisputed Zgłoś komentarz
  przecież to logiczne że większość tych ludzi co leją się za kasę to świat przestępczy!!! a ludzie wykupują PPV walą tyle kasy na te baletnice!!! przestępcy zrobili sobie
  Czytaj całość
  przedstawienie i zarabiają na tym kupe szmalu !! wiedziałem że te MMA to propagowanie świata przestępczego. Prawdziwe sztuki walki zanikły... szkoda. Mam nadzieję że kiedyś powróci moda na trenowanie prawdziwych sztuk walk a nie mordobicie. Ludzie powinni mieć wywalone na te mma
  • grolo Zgłoś komentarz
   1. Czy naprawdę musieliście wybrać zdjęcie, na którym jest nasz Czeczen? 2. Czy tak trudno jest znaleźć zdjęcie samego Cengiza Dany, zamiast epatować nas wizerunkiem bogu ducha winnego
   Czytaj całość
   Aziza Karaoglu, który nie ma nic wspólnego z tymi przestępstwami? i po trzecie Czy tego rodzaju wątpliwości chociaż przemknęły przez głowę autorowi ? (Piotr Bobakowski) Byłoby dobrze, bo to niechlujstwo, którego się dopuścił, jest bliskie przykrej manipulacji. A może nią jest. Bo tym jest wstawienie na wabia zdjęcia znanych zawodników w kontekście bardzo brudzących zarzutów (a one dotyczą kogo innego)
   • lama57 Zgłoś komentarz
    Takich bandytów to bym kastrował i do gułagu na resztę zycia
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×