Bijatyka na meczu polskich rugbistów. Zawodnicy okładali się pięściami

Jeden ze szwajcarskich zawodników stanął w obronie kolegi. W efekcie na głowie Marka Płonki wylądowało kilka ciężkich ciosów.

Przemek Sibera
PAP / Bartłomiej Zborowski

Trzy zwycięstwa i dwie porażki - tak wygląda bilans polskich rugbistów w tegorocznej edycji Rugby Europe Trophy (drugi poziom rozgrywkowy w Europie). Biało-Czerwoni zakończyli zmagania na czwartym miejscu w tabeli.

W ostatnim meczu rozgrywanym w Warszawie przy Konwiktorskiej podopieczni trenera Blikkiesa Groenewalda musieli uznać wyższość reprezentacji Szwajcarii (12:22). Podczas rywalizacji doszło do nieprzyjemnej awantury.

Punktem zapalnym nerwowej sytuacji było starcie Corentina Delabaysa i Marka Płonki Jr w 15. minucie. Szwajcar zaczął okładać pięściami Polaka, który wcześniej na ziemi zaatakował jednego z jego kolegów. Wkrótce potem do walki dołączyli inni.

Bójka nie trwała długo. Gdy sędzia opanował sytuację, pokazał Delabaysowi oraz Płonce po żółtej kartce i wykluczył ich z gry na dziesięć minut.