WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pierwszy taki trening w historii polskiej siatkówki. Vital Heynen wysłał powołania dziennikarzom

Vital Heynen wysłał kolejne powołania. Tym razem selekcjoner naszych siatkarzy wybrał zawodników i zawodniczki na pierwszy w historii trening reprezentacji polskich mediów.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Vital Heynen

Żywiołowy Belg należy do tych trenerów, którzy lubią i chcą mieć dobry kontakt z mediami, a żeby go sobie zapewnić ucieka się do oryginalnych metod. Właśnie wysłał im... powołania do kadry.

Pierwszy w 90-letniej historii polskiej siatkówki trening reprezentacji polskich mediów odbędzie się 2 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Imienne zaproszenia otrzymało 29 dziennikarek i dziennikarzy, jednak trening będzie otwarty dla wszystkich chętnych.

W wysłanych powołaniach Heynen zapowiada intensywne zajęcia i dobrą zabawę i oznajmia, że sobotni trening może być początkiem selekcji do przyszłej stałej dziennikarskiej reprezentacji Polski, którą zamierza prowadzić równolegle z "właściwą" drużyną narodową.

Zaproszenie na trening spotkało się z entuzjastyczną reakcją powołanych. "Pierwszy raz w życiu ktoś uznał, że rzetelnie podbijam" - napisał na Twitterze rzecznik Polskiej Ligi Piłki Siatkowej Kamil Składowski, chwaląc się listem podpisanym przez selekcjonera. "Ja zawsze grałem na bramce, ale też dostałem" - odpowiedział Marek Żochowski z "Super Expressu".

"Mam wrażenie, że sobie to spotkanie wychodziłam" - skomentowała Edyta Kowalczyk, którą w czasie jej niedawnej wizyty we Friedriechshafen, gdy Heynen był jeszcze trenerem tamtejszej drużyny klubowej, Belg skłonił do 15-kilometrowego spaceru.

Składowski przygotował już nawet nagrodę dla gracza, którego Heynen uzna za MVP historycznego treningu - piłkę z podpisami dziennikarzy i działaczy z ostatniego spotkania roboczego PLPS.

Autor niniejszego artykułu z dumą oznajmia, że również otrzymał powołanie od selekcjonera Biało-Czerwonych i po długim namyśle zdecydował się je przyjąć. Zadecydowała rzetelna ocena własnych predyspozycji - swoje umiejętności sportowe i niekwestionowaną charyzmę uznał za absolutnie niezbędne dla zbudowania silnej, liczącej się w świecie siatkarskiej reprezentacji Polski mediów.

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: Składu na kolejny mecz nikt nie jest w stanie przewidziećRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy powołanie siatkarskiej reprezentacji Polski mediów to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, Twitter

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×