Premier League. Matteo Guendouzi złapał rywala za gardło. Mogą posypać się kary

Pod koniec sobotniego meczu Brighton - Arsenal (2:1) Matteo Guendouzi złapał za gardło Neala Maupaya. Teraz władze Premier League mogą wymierzyć kary za złamanie zasad wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Mateusz Domański
Matteo Guendouzi i Neal Maupay Twitter / btsportfootball / Na zdjęciu: Matteo Guendouzi i Neal Maupay
Neal Maupay odegrał ważną rolę w sobotnim spotkaniu. To właśnie on w 95. minucie zdobył bramkę na wagę zwycięstwa Brighton and Hove Albion. Wcześniej brał udział w nieprzyjemnym starciu z bramkarzem Berndem Leno.

Golkiper Arsenalu ucierpiał na tyle poważnie, że nie był w stanie kontynuować swojego udziału w meczu. W 40. minucie zmienił go rezerwowy bramkarz Emiliano Martinez.

Praktycznie równo z końcowym gwizdkiem Maupay został złapany za gardło przez Matteo Guendouziego. Zawodnik Arsenalu zrobił to tak silnie, że przeciwnik upadł na murawę.

Następnie doszło do przepychanki, w której uczestniczyli zawodnicy obu ekip. Złamano więc wytyczne wprowadzono w związku z pandemią koronawirusa. Mówią one o tym, że piłkarze mają unikać masowych konfrontacji z przeciwnikami czy sędziami.

Na razie nie wiadomo, czy władze Premier League wyciągną jakieś konsekwencje z opisywanego zdarzenia. Fakty są takie, że doszło do naruszenia zasad.

Zamieszanie pod koniec meczu Brighton - Arsenal (2:1):