Kolarstwo. Rafał Majka pożegnał się z wyścigiem. "Arrivederci Italia"

W niedzielę dobiegła końca tegoroczna edycja Giro d'Italia. 12. miejsce w klasyfikacji generalnej zająl Rafał Majka. Najlepszy z Polaków pożegnał się z wyścigiem w mediach społecznościowych.

Mateusz Kozanecki
Rafał Majka Materiały prasowe / BORA-Hansgrohe / Bettiniphoto / Na zdjęciu: Rafał Majka
W trakcie wyścigu Rafał Majka przeżywał trudne chwile. Polak walczył nie tylko z rywalami, ale również z chorobą - zmagał się z problemami żołądkowymi. Zawodnik grupy Bora-Hansgrohe rozważał nawet wycofanie z rywalizacji.

Ostatecznie pojawił się na starcie 21. etapu. Zajął w nim 68. miejsce, tracąc do triumfatora Filippo Ganny 2:12 min. W klasyfikacji generalnej znalazł się na 12. pozycji.

Majka był we Włoszech najlepszym Polakiem. W czołowej setce zameldowali się jeszcze Paweł Poljański (67.) i Kamil Małecki (68.). Zwycięzcą wyścigu został Tao Geoghegan Hart.

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) pożegnał się z wyścigiem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Cóż, jesteśmy na mecie Giro d'Italia. Teraz czas na powrót do domu. Arrivederci Italia" - napisał Majka na Instagramie.

Dodajmy, że Rafał Majka osiągnął w Giro d'Italia słabszy wynik niż przed rokiem. Wtedy zajął szóste miejsce. Najlepszy wynik osiągnął w 2016 roku, kiedy był piąty.