Zwycięzcy "Tańca z Gwiazdami" wyłonieni. Sprawdź, jak poszło przedstawicielom sportu

W poniedziałek dobiegła końca 12. edycja "Tańca z Gwiazdami". Po zwycięstwo w show sięgnął aktor Piotr Mróz. W rywalizacji brało udział pięciu przedstawicieli świata sportu. Sprawdź, jak sobie poradzili.

MK
Uczestnicy 12 edycji Instagram / Polsat / Uczestnicy 12. edycji
Finał 12. edycji Tańca z Gwiazdami dostarczył ogromnych emocji. O Kryształową Kulę walczyli Piotr Mróz i Hanna Zduniewicz oraz Magdalena "Kajra" Kajrowicz i Rafał Maserak. Stawką była nie tylko statuetka, ale także 100 tys. złotych dla gwiazdy i 50 tys. dla tancerki lub tancerza.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Tym razem jednak to nie jurorzy decydowali o końcowej kolejności. Jury przyznawało noty - najczęściej maksymalne - ostateczny głos należał jednak wyłącznie do widzów tanecznego show. Po zwycięstwo sięgnął ostatecznie aktor Piotr Mróz.

W programie nie zabrakło osób związanych ze sportem. Jako pierwszy z "TzG" odpadł himalaista Denis Urubko, którego partnerką w programie była Janja Lesar. Następnie z "Tańcem" pożegnał się Wojciech Węcławowicz, lepiej znany jako "Fit Old Boy".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Wygląda jak modelka. "Polska" krew!

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w ostatniej edycji była Izabela Małysz. Żona jednego z najlepszych polskich skoczków narciarskich w historii odpadła dość szybko, bo już po czwartym odcinku. Zamieściła następnie emocjonalny wpis w mediach społecznościowych, w którym podsumowała swój występ (więcej TUTAJ).

Bliski dotarcia do finału był Łukasz Jurkowski. "Juras" i Wiktoria Omyła pożegnali się z show w szóstym odcinku. Zatańczyli wtedy cha-chę do utwory "Mamma Mia" zespołu Abba. W drugiej rundzie zatańczyli quickstepa, a ich występ przypadł do gustu nawet Iwonie Pavlović. To jednak nie wystarczyło.

"Juras" i Omyła przegrali z Oliwią Bieniuk, córką byłego piłkarza Jarosława Bieniuka. Ta ostatecznie zajęła w klasyfikacji końcowej programu wysokie, trzecie miejsce.

Wszystkie pary, które wzięły udział w programie, mogły wyjść na parkiet raz jeszcze, przy okazji finału. Ich występ nie był jednak oceniany, ale taniec do piosenki Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem", był bardzo poruszający.

Klasyfikacja końcowa "Tańca z Gwiazdami":

1. Piotr Mróz & Hanna Żudziewicz
2. Magdalena Kajrowicz-Zapała & Rafał Maserak
3. Oliwia Bieniuk & Michał Bartkiewicz
4. Sylwia Bomba & Jacek Jeschke
5. Łukasz Jurkowski & Wiktoria Omyła
6. Kinga Sawczuk & Jakub Lipowski
7. Izabela Małysz & Stefano Terazzino
8. Radosław Liszewski & Lenka Klimentova
9. Wojciech Węcławowicz & Paulina Biernat
10. Denis Urubko & Janja Lesar

Czytaj także:
Córka gwiazdora robi furorę. Zdjęcia zachwycają
Iga Świątek wstawiła zdjęcie z legendą. "Niespodziewane spotkanie"

Czy oglądasz "Taniec z Gwiazdami"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×